Home‎ > ‎Results‎ > ‎

Meet Results - USATF Georgia XC Youth Preview Meet - October 29, 2016

Event 1  2000 Meter Run CC 8 & Under Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarden, Haley              8 Walton                 8:08.35    1
  2 Scales, Rihanna            8 Neon Runners           8:22.52
  3 Kallbreier, Taylor         8 Etowah                 8:36.55    2
  4 Scales, Brihanna           8 Neon Runners           8:47.66
  5 McQuade, Andie             7 Ptc Flash              8:48.06    3
  6 Burke, Gianna              8 Marietta Track Club    8:48.56
  7 Logan, Mariah              8 Savannah               8:48.92
  8 Herring, Kaitlyn           8 Jefferson              8:54.59
  9 Eaker, Allie               8 Jackrabbit TC          9:01.40
 10 Lee, Gabby                 7 Jefferson              9:18.50
 11 Bailey, Byrdie             8 Marietta Track Club    9:29.98
 12 Franklin, Aubrey           7 Ptc Flash              9:32.71    4
 13 Bryant, Genevieve          7 Ptc Flash              9:34.06    5
 14 Rountree, Elizabeth Libb   8 DeKalb Trailblazers    9:46.06    6
 15 Holland, Emily             7 Etowah                 9:57.32    7
 16 Williamson, Macie          8 DeKalb Trailblazers   10:04.97    8
 17 Daniels, Mallory           8 Etowah                10:05.18    9
 18 Wiersma, Chloe             7 Lassiter              10:06.53
 19 Cuneo, Ella                7 Ptc Flash             10:13.59   10
 20 Matthews, Lillian          8 Walton                10:24.11   11
 21 Donaldson, Hannah          8 Jefferson             10:29.38
 22 Matthews, Ava              8 Walton                10:35.76   12
 23 Witten, Layyan             8 Jackrabbit TC         10:36.76
 24 Downs, Kylie               7 Walton                10:37.88   13
 25 Grogan, Charlie Sue        7 Cherokee              10:40.46
 26 Harvey, Lynden             7 Walton                10:42.21   14
 27 Oakes, Maddie              8 Etowah                10:43.09   15
 28 Rountree, Lily             7 Etowah                10:44.52   16
 29 Brooks, Elizabeth          7 Creekview             10:45.51
 30 Lenyon, Lillian            8 Jackrabbit TC         10:59.33
 31 Duck, Alivia               8 Neon Runners          11:09.60
 32 Sims, Nevaeh               7 Ptc Flash             11:12.81   17
 33 Haskett, Campbell          6 Woodstock             11:19.42
 34 Gutta, Seetha              7 Lassiter              11:22.94
 35 Spires, Caroline           8 DeKalb Trailblazers   11:26.39   18
 36 Alonso, Kelsie             8 Ptc Flash             11:27.04   19
 37 Will, Maddie               7 Ptc Flash             11:30.59   20
 38 Harbin, Zoe                7 Ptc Flash             11:32.23   21
 39 Lee, Katie                 8 Jefferson             11:36.90
 40 Elliott, Ella              8 Marietta Track Club   11:40.49
 41 Stewart, Rebecca           6 Etowah                11:44.37   22
 42 Chwatek, Sawyer            7 Etowah                12:00.95   23
 43 Dykes, Parker              8 DeKalb Trailblazers   12:05.56   24
 44 Davies, Katherine          8 Walton                12:11.40   25
 45 Mehio, Reema               6 Ptc Flash             12:35.81
 46 Hoeller, Amelia            7 Walton                12:42.42   26
 47 Frizzell, Madeline         8 Ptc Flash             12:46.63
 48 Long, Eleanor              6 Jackrabbit TC         12:52.10
 49 Baldwin, Dorothy           7 DeKalb Trailblazers   13:08.73   27
 50 Mayfield, Ellie            5 Lassiter              13:25.90
 51 Rountree, Maggie           7 Etowah                14:06.42   28
 52 Littlejohn, Ansley         8 DeKalb Trailblazers   14:17.50   29
 53 Samuel, Lundyn             7 Woodstock             18:00.10

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Ptc Flash                    39    3    4    5   10   17   19   20   21
      Total Time:    49:21.23
         Average:     9:52.25
   2 Etowah Youth Track Club      49    2    7    9   15   16   22   23   28
      Total Time:    50:06.66
         Average:    10:01.34
   3 Walton Youth Track Club      51    1   11   12   13   14   25   26
      Total Time:    50:28.31
         Average:    10:05.67
   4 DeKalb Trailblazers          83    6    8   18   24   27   29
      Total Time:    56:31.71
         Average:    11:18.35


Event 2  2000 Meter Run CC 8 & Under Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Comsudes, Sam              8 Marietta Track Club    7:37.52
  2 Ellingson, Thijs           8 Unattached             8:00.73
  3 Brooks, Ezra               8 Walton                 8:11.25    1
  4 Antley, Tyndle             8 Unattached             8:16.61
  5 Colpaert, Bo               7 Etowah                 8:17.30
  6 Albano, Alexander          8 Marietta Track Club    8:17.53
  7 Stricklin, Daniel          8 Walton                 8:32.82    2
  8 Vasseur, Alec              8 Jackrabbit TC          8:32.86    3
  9 Tenney, Zachary            8 Woodstock              8:39.96
 10 Donner, Grey               8 Alpha Crush            8:43.58    4
 11 Hand, Austin               8 Creekview              8:44.93
 12 Crawford, Indiana         10 DeKalb Trailblazers    8:46.43
 13 Deslyper, William          8 Ptc Flash              8:49.53
 14 Turner, Colt               6 Creekview              8:53.71
 15 Mehio, Jade                8 Ptc Flash              8:56.13
 16 Derenstein, Alexander      8 Walton                 9:06.54    5
 17 Turner, Troy               8 Creekview              9:12.18
 18 Thompson, Oliver           6 Ptc Flash              9:15.54
 19 Maxwell, Tristan           8 Jackrabbit TC          9:18.13    6
 20 Gilbert, Ayden             8 Elite Striders         9:18.71
 21 Drummond, Flint            8 Carrollton             9:22.07    7
 22 Welsh, Liam                6 Walton                 9:23.93    8
 23 Henderson, Owen            7 Carrollton             9:24.11    9
 24 Talley, Marcellus          8 Carrollton             9:26.20   10
 25 Weems, Koree               8 Bremen Parks           9:30.50
 26 Van Fleit, Drake           7 Walton                 9:37.22   11
 27 Gardner, Kyler             7 Neon Runners           9:37.58
 28 Thomas, Oren               8 Etowah                 9:39.85
 29 Nobles, Quinn              8 Alpha Crush            9:42.25   12
 30 Thomas, Jeremiah           8 Etowah                 9:43.11
 31 Hancotte, Spencer          8 Walton                 9:43.85   13
 32 Dunmire, Tommy             8 Alpha Crush            9:44.65   14
 33 Cote, Nathan               7 Jefferson              9:48.64
 34 Byrge, Grady               8 Carrollton            10:03.70   15
 35 Wheeler, Georges           8 Walton                10:03.76   16
 36 Murray, Christian          8 Lassiter              10:05.48   17
 37 Kittridge, Cai             8 Jackrabbit TC         10:07.18   18
 38 Bone, Jaxon                8 Cherokee              10:07.39
 39 McHoul, Robert             7 DeKalb Trailblazers   10:15.47
 40 Carlin, Avery              8 Walton                10:16.29   19
 41 Merrill, Tyler             8 Alpha Crush           10:17.15   20
 42 Finely, Douglas            7 Jackrabbit TC         10:24.06   21
 43 Landreth, Hugh             7 Creekview             10:24.59
 44 Burke, Nigel               6 Marietta Track Club   10:30.60
 45 Henscheid, Bryce           8 Woodstock             10:33.69
 46 Price, Levi                6 Jackrabbit TC         10:37.85   22
 47 Pates, Soren               6 Lassiter              10:38.66   23
 48 Fournier, Asher            7 Walton                10:38.84
 49 Pokorny, David             5 Lassiter              10:40.59   24
 50 Blocker, Lucas             8 Lassiter              10:41.52   25
 51 Ikirt, Isaac               7 Jefferson             10:49.89
 52 Mayfield, Ben              7 Lassiter              10:52.19   26
 53 Cockrell, Sam              6 Lassiter              10:52.59   27
 54 Davis, Jeremiah            8 Jackrabbit TC         11:02.31   28
 55 Patel, Nand                6 Carrollton            11:05.24   29
 56 Thomas, Jordan             7 Etowah                11:16.36
 57 Spires, James              6 DeKalb Trailblazers   11:27.23
 58 Diaz, Micah                7 Jefferson             11:53.91
 59 Hambrick, Garrett          6 Walton                12:07.27
 60 Simmons, Grady             7 Lassiter              12:29.38   30
 61 Scoville, Mason            7 Carrollton            12:43.31   31
 62 Hachey, Jaxon              7 Cherokee              12:53.38
 63 Cross, Joe                 6 Alpha Crush           15:33.26   32

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Youth Track Club      27    1    2    5    8   11   13   16   19
      Total Time:    44:51.76
         Average:     8:58.36
   2 Carrollton Cross Country     70    7    9   10   15   29   31
      Total Time:    49:21.32
         Average:     9:52.27
   3 Jackrabbit Running Club      70    3    6   18   21   22   28
      Total Time:    49:00.08
         Average:     9:48.02
   4 Alpha Crush Running Club     82    4   12   14   20   32
      Total Time:    54:00.89
         Average:    10:48.18
   5 Lassiter Junior CC & Trac   115   17   23   24   25   26   27   30
      Total Time:    52:58.44
         Average:    10:35.69


Event 3  3k Run CC 9-10 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heppner, Heidi            10 Alpha Crush           11:54.28    1
  2 Little, Ruby              10 Una 1co 9:24          12:12.19
  3 Schlaupitz, Brynn          9 Alpha Crush           12:28.07    2
  4 Fath, Lauren              10 Creekview             12:37.28
  5 Kallbreier, Abbie         10 Etowah                12:48.73    3
  6 Blaich, Anna              10 DeKalb Trailblazers   13:00.93    4
  7 Polk, Cameryn             10 Ptc Flash             13:01.98    5
  8 Savage, Lilly              9 Sequoyah              13:02.47
  9 Daniel, Audra             13 Ptc Flash             13:03.72    6
 10 Ezell, Alena               9 Etowah                13:04.58    7
 11 Rooks, Jaylyn              9 Carrollton            13:31.72    8
 12 Jackson, Sidney           10 Jefferson             13:55.98
 13 Wheeler, Avery            10 Walton                14:00.19
 14 Norris, Ryan               9 Alpha Crush           14:17.31    9
 15 Trask, Nanea               9 Lassiter              14:25.88   10
 16 Turnier, Abby              9 Ptc Flash             14:26.08   11
 17 Miller, Jessica            9 Carrollton            14:30.52   12
 18 Johnson, Marissa          10 Carrollton            14:30.70   13
 19 Curtis, Kamoree            9 Jackrabbit TC         14:34.80
 20 Malcom, Ella Grace        10 Alpha Crush           14:37.88   14
 21 Palma, Manuela            10 Walton                14:48.53
 22 Rice, Ansley              10 Jefferson             14:51.86
 23 Boyle, Lisa                9 DeKalb Trailblazers   14:53.19   15
 24 Sprecher, Naomi           10 Etowah                14:58.84   16
 25 Chiabotti, Catherine      10 DeKalb Trailblazers   15:02.85   17
 26 Sierra, Gabriella         10 Etowah                15:04.79   18
 27 Ohonde, Megan              9 Ptc Flash             15:05.31   19
 28 Pickerel, McKenzie        10 Alpha Crush           15:06.21   20
 29 Cuneo, Mariyah            11 Ptc Flash             15:10.41   21
 30 Cabrera, Genesis           9 Carrollton            15:11.69   22
 31 Granade, Mary             10 Walton                15:19.23
 32 Jewett, Brenna            10 Alpha Crush           15:22.34   23
 33 Cole, Clare                9 Alpha Crush           15:27.51   24
 34 Thomas, Miyah             10 Etowah                15:36.73   25
 35 Racine, Caroline          10 DeKalb Trailblazers   15:50.93   26
 36 Brodmyer, Paige           10 Lassiter              15:58.12   27
 37 Rosko, Erin               10 Sequoyah              16:00.87
 38 Baldwin, Anna             10 DeKalb Trailblazers   16:03.10   28
 39 Jones, Allie              10 Unattached            16:05.50
 40 Therriault, Madeline      10 Ptc Flash             16:06.91   29
 41 Bryant, Neave              9 Ptc Flash             16:08.44   30
 42 Mayfield, Hannah          10 Lassiter              16:08.72   31
 43 Finley, Robyn             10 Jackrabbit TC         16:11.26
 44 Blocker, Agatha            9 Lassiter              16:11.47   32
 45 Herrington, Alaina         9 Carrollton            16:24.97   33
 46 Walter, Amelia             9 Carrollton            16:26.15   34
 47 Guyton, Jaci              10 Carrollton            16:46.76   35
 48 Spargur, Madison          10 Etowah                16:49.64   36
 49 Mason, Ally                9 DeKalb Trailblazers   16:50.98   37
 50 Bryant, Lorelei            9 Ptc Flash             16:57.36   38
 51 Ivy, Emma                 10 Elite Striders        16:58.53
 52 Franklin, Caroline        10 Ptc Flash             17:12.08
 53 Hartgrove, Justyn         10 Jackrabbit TC         17:13.37
 54 Cuneo, Grace               9 Ptc Flash             17:19.54
 55 Beck, Zoe                  9 DeKalb Trailblazers   17:21.51   39
 56 Long, Audrey              10 Jackrabbit TC         17:26.30
 57 Cockrell, Emma            10 Lassiter              17:34.31   40
 58 Marcus, Eliana            10 DeKalb Trailblazers   17:49.10   41
 59 Kelley, Mikayla            9 Quicksilver           17:54.18
 60 Cloud, Summer              9 Etowah                18:07.83   42
 61 Gibson, Becca             10 Lassiter              18:08.96   43
 62 Lawley, Abigail            9 Etowah                18:18.51   44
 63 Maturine, Madison          9 Lassiter              18:19.07   45
 64 Taylor, Tatijana           9 Ptc Flash             18:22.99
 65 Lockhart, Reagan          10 Cherokee              18:53.69
 66 Alligood, Caroline        10 Lassiter              19:12.73   46
 67 Seiden, Sophia             9 Marietta Track Club   19:54.93
 68 Conley, Mikenzie           6 Quicksilver           20:29.74
 69 Anderson, Gretchen         9 Ptc Flash             20:38.76
 70 McAbee, Grace             10 Etowah                20:45.77
 71 Simmons, Annabelle        10 Lassiter              20:58.65
 72 Myers, Kate               10 Bremen Parks          21:19.89
 73 North, Sarah               9 Elite Striders        21:49.28

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     46    1    2    9   14   20   23   24
      Total Time:  1:08:23.75
         Average:    13:40.75
   2 Ptc Flash                    62    5    6   11   19   21   29   30   38
      Total Time:  1:10:47.50
         Average:    14:09.50
   3 Etowah Youth Track Club      69    3    7   16   18   25   36   42   44
      Total Time:  1:11:33.67
         Average:    14:18.74
   4 Carrollton Cross Country     88    8   12   13   22   33   34   35
      Total Time:  1:14:09.60
         Average:    14:49.92
   5 DeKalb Trailblazers          90    4   15   17   26   28   37   39   41
      Total Time:  1:14:51.00
         Average:    14:58.20
   6 Lassiter Junior CC & Trac   140   10   27   31   32   40   43   45   46
      Total Time:  1:20:18.50
         Average:    16:03.70


Event 4  3k Run CC 9-10 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mitchell, John            10 Walton                10:59.21    1
  2 Thompson, Clark            9 Ptc Flash             11:19.29    2
  3 Turner, Jack              10 Etowah                11:28.61    3
  4 Turner, Ryan              10 Etowah                11:32.87    4
  5 Squires, Corbin           10 Jackrabbit TC         11:41.29
  6 Dezwart, Austin           10 Jackrabbit TC         11:51.57
  7 Oakes, DJ                 10 Etowah                11:59.42    5
  8 Cobb, John                10 Elite Striders        12:04.13
  9 Kernan, Tim               10 Alpha Crush           12:05.93    6
 10 Bourgeois, Jackson        10 Marietta Track Club   12:08.20
 11 Scott, Jose               16 Ptc Flash             12:12.13    7
 12 Villanueva, Micah          9 Alpha Crush           12:28.30    8
 13 Dominquez, Eric           10 Jackrabbit TC         12:28.95
 14 Blurton, Alexander         9 Jackrabbit TC         12:30.79
 15 Roach, Bankson            10 Ptc Flash             12:35.83    9
 16 Donovan, Whit              9 Alpha Crush           12:38.75   10
 17 Ezell, Trent              10 Etowah                12:43.67   11
 18 Frank, Beau               10 Alpha Crush           12:46.83   12
 19 Grogan, Seth              10 Cherokee              12:48.67
 20 Rabun, Candler            10 Creekview             13:00.01
 21 Douglas, Jonah             9 Walton                13:01.86   13
 22 Greblick, Robert          10 Walton                13:03.41   14
 23 Driscoll, Grant           10 Cherokee              13:17.25
 24 Davis, Jonathan            9 Walton                13:17.67   15
 25 Roberts, Logan             9 Jefferson             13:20.87   16
 26 Antley, Tyndle  G.         9 Unattached            13:23.82
 27 Brooks, Reese              9 Creekview             13:24.83
 28 Brush, Brock               9 Jefferson             13:24.86   17
 29 Patel, Kush                9 Carrollton            13:30.11   18
 30 Engberg, Soren            10 Walton                13:31.53   19
 31 Gerstle, Aaron             9 DeKalb Trailblazers   13:32.58   20
 32 Fletcher, Ethan            9 Etowah                13:33.95   21
 33 Cote, Jakub                9 Jefferson             13:36.09   22
 34 Foster, Ethan             10 Carrollton            13:36.95   23
 35 Dahlhauser, Grant         10 Woodstock             13:37.21
 36 Fournier, Chase            9 Walton                13:39.28   24
 37 Bailey, Sawyer            10 Etowah                13:46.67   25
 38 Brune, Mac                 9 Lassiter              13:56.42
 39 Will, Brandon             10 Ptc Flash             13:58.10   26
 40 Ball, Donovan              9 Creekview             14:04.83
 41 Coker, Brodie             10 Creekview             14:08.24
 42 Gray, Jaden               10 Marietta Track Club   14:15.59
 43 Littlejohn, Evan           9 DeKalb Trailblazers   14:26.72   27
 44 Messick, Porter           10 DeKalb Trailblazers   14:29.05   28
 45 Parker, Dane              10 Ptc Flash             14:31.86   29
 46 Ghent, Drew               10 Alpha Crush           14:34.49   30
 47 Gilbert, Caleb             9 Neon Runners          14:35.88
 48 Deslyper, Thomas          10 Ptc Flash             14:36.16   31
 49 Coker, Daniel              9 Jefferson             14:39.38   32
 50 Zook, John Mark            9 Ptc Flash             14:42.08   33
 51 Henderson, Eli            10 Carrollton            14:50.30   34
 52 Pokorny, Christopher       9 Lassiter              14:57.45
 53 Milman, Luke               9 Lassiter              15:07.07
 54 Smith, Daniel             10 Carrollton            15:09.56   35
 55 Rhodes, Zayne              9 Jefferson             15:13.41   36
 56 Lippers, Will              9 Etowah                15:15.51   37
 57 Pearson, Connor           10 Etowah                15:27.03   38
 58 Moomey, Nathaniel          9 Carrollton            15:30.21   39
 59 Morgan, Anthony           10 Walton                15:33.48   40
 60 Sheehy, Donovan            9 Alpha Crush           15:37.54   41
 61 Stopford, Carrick         10 Ptc Flash             15:44.56   42
 62 Hammond, Trey              9 Ptc Flash             15:54.61
 63 Hicks, Aidan               9 Alpha Crush           15:56.22   43
 64 Zeigler-Amon, Joshua       9 DeKalb Trailblazers   16:00.44   44
 65 Fulton, Elijah            10 DeKalb Trailblazers   16:00.82   45
 66 Chwatek, Griffin           9 Etowah                16:14.26
 67 Rowland, Jackson          10 Carrollton            16:30.24   46
 68 Grant, Odin               10 Walton                16:34.15   47
 69 McCants, Aidan            10 Walton                16:36.46
 70 Middlebrooks, Logan        9 Alpha Crush           17:29.27   48
 71 Lewis, Noah               10 Ptc Flash             17:29.40
 72 Corso, Dylan              10 Bremen Parks          17:30.06
 73 Westbrook, Jackson        10 Carrollton            17:33.81   49
 74 Haffner, Hilkiah           9 Etowah                18:35.14
 75 Cross, James               9 Alpha Crush           18:40.63
 76 Brock, Carter             10 Lassiter              20:41.66
 77 Davis, Hunter              9 Alpha Crush           20:51.59
 78 Myers, Will               10 Bremen Parks          21:05.33
 79 Moran, Miles               9 Ptc Flash             21:16.69

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Etowah Youth Track Club      44    3    4    5   11   21   25   37   38
      Total Time:  1:01:18.52
         Average:    12:15.71
   2 Walton Youth Track Club      62    1   13   14   15   19   24   40   47
      Total Time:  1:03:53.68
         Average:    12:46.74
   3 Alpha Crush Running Club     66    6    8   10   12   30   41   43   48
      Total Time:  1:04:34.30
         Average:    12:54.86
   4 Ptc Flash                    73    2    7    9   26   29   31   33   42
      Total Time:  1:04:37.21
         Average:    12:55.45
   5 Jefferson                   123   16   17   22   32   36
      Total Time:  1:10:14.61
         Average:    14:02.93
   6 Carrollton Cross Country    149   18   23   34   35   39   46   49
      Total Time:  1:12:37.13
         Average:    14:31.43
   7 DeKalb Trailblazers         164   20   27   28   44   45
      Total Time:  1:14:29.61
         Average:    14:53.93


Event 5  3k Run CC 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heppner, Clara            12 Alpha Crush           11:07.72    1
  2 Tarpley, Taylor           11 Ptc Flash             11:24.90    2
  3 Dunn, Charlotte           11 Walton                11:45.89
  4 Bonner, Aeleiyah          12 Jackrabbit TC         11:54.61    3
  5 Brothers, Avery           12 Etowah                11:55.08    4
  6 Crismon, Cayden           12 Woodstock             12:13.63
  7 Ayers, Ansley             11 Jefferson             12:15.22
  8 Hernandez, Bela           12 Unattached            12:16.65
  9 Bailey, Ella              12 Etowah                12:18.33    5
 10 Bohles, Sydney            12 Neon Runners          12:21.47
 11 Comsudes, Gabi            11 Marietta Track Club   12:24.90
 12 Shepard, Alana            12 Jackrabbit TC         12:27.69    6
 13 Butterfield, Ali          12 Etowah                12:30.36    7
 14 Van Horn, Kate            12 DeKalb Trailblazers   12:38.17
 15 Cramer, Cheryl            12 Jackrabbit TC         12:47.32    8
 16 Dembski, Emery            11 Walton                12:51.41
 17 Blurton, Katherine        12 Jackrabbit TC         12:51.99    9
 18 Cushenberry, Taylor       12 Lassiter              12:57.03
 19 Pavese, Lexi              12 Etowah                12:57.77   10
 20 Ash, Chatham              11 Alpha Crush           13:03.17   11
 21 Olvin, Caroline           12 Etowah                13:05.18   12
 22 Sandle, Trinity           11 Neon Runners          13:08.19
 23 Augmon, Sydney            11 Jackrabbit TC         13:08.97   13
 24 Rager, Katelyn            11 Alpha Crush           13:15.35   14
 25 Smith, Kamaya             12 Quicksilver           13:24.73
 26 Cincola, Lily             12 Cherokee              13:25.41
 27 Gautreaux, Jordan         12 Cherokee              13:46.34
 28 Jackson, Emily            12 Marietta Track Club   13:53.86
 29 Bowen, Millie             11 Alpha Crush           13:54.70   15
 30 Heisman, Molly            12 Etowah                14:01.24   16
 31 Waites, Stella            11 Sequoyah              14:02.62
 32 Martin, Kaydee            12 Carrollton            14:10.89
 33 Harvey, Sophie-Katherine  11 Walton                14:11.94
 34 Wiley, Izzy               11 Alpha Crush           14:16.89   17
 35 Brown, Juliana            11 Cherokee              14:18.73
 36 Stange, Gianna            12 Ptc Flash             14:19.48   18
 37 Miller, Elizabeth         12 Ptc Flash             14:21.80   19
 38 Shelton, Jaime            12 Jackrabbit TC         14:25.02   20
 39 Mann, Finlay              12 Marietta Track Club   14:40.03
 40 Henry, Sarah              11 Jackrabbit TC         14:45.18   21
 41 Shelton, Claire           11 Alpha Crush           14:46.72   22
 42 Craig, Sydney             12 Etowah                14:55.58   23
 43 Ware, Anna Kate           12 Carrollton            15:10.38
 44 Walter, Alexis            12 Carrollton            15:11.14
 45 Leonard, Julia            11 Ptc Flash             15:28.00   24
 46 Robinson, Molly           11 Bremen Parks          15:28.30
 47 Hall, Alyssa              11 Jefferson             15:34.12
 48 Ji, Grace                 12 Lassiter              15:40.46
 49 Henscheid, Kaitlyn        11 Woodstock             15:45.99
 50 Greiff, Mary Bridget      12 Ptc Flash             15:53.17   25
 51 Vasseur, Morgan           12 Jackrabbit TC         16:18.10   26
 52 Davis, Zhania             12 Jackrabbit TC         17:15.28
 53 Long, Susan               12 Jackrabbit TC         17:46.93
 54 Davalos, Ashley           11 Etowah                17:49.02   27
 55 Zook, Katie               12 Ptc Flash             18:49.33   28
 56 Martin, Autumn            11 Carrollton            19:17.04
 57 Edens, Faye               11 Walton                20:21.80
 58 Hale, Kaitlyn             11 Jackrabbit TC         20:26.78
 59 Cullen, Erin              11 Ptc Flash             20:42.04   29

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Etowah Youth Track Club      38    4    5    7   10   12   16   23   27
      Total Time:  1:02:46.72
         Average:    12:33.35
   2 Jackrabbit Running Club      39    3    6    8    9   13   20   21   26
      Total Time:  1:03:10.58
         Average:    12:38.12
   3 Alpha Crush Running Club     58    1   11   14   15   17   22
      Total Time:  1:05:37.83
         Average:    13:07.57
   4 Ptc Flash                    88    2   18   19   24   25   28   29
      Total Time:  1:11:27.35
         Average:    14:17.47


Event 6  3k Run CC 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Iruku, Makanga            12 Etowah                10:36.28    1
  2 Ingram, Aiden             12 Sequoyah              10:41.36    2
  3 Mwangi, Vince             12 Etowah                10:59.35    3
  4 Trujillo, Nicholas        12 Sequoyah              11:02.57    4
  5 Squires, Hayden           12 Jackrabbit TC         11:02.75    5
  6 Clotfelter, Noah          11 Carrollton            11:11.58
  7 Helms, Grant              11 Walton                11:16.28    6
  8 Gates, Bryson             12 Unattached            11:16.69
  9 Reiner, Austin            12 DeKalb Trailblazers   11:20.87    7
 10 McConnell, Evan           12 Ptc Flash             11:23.10    8
 11 Hankins, Jackson          11 Jackrabbit TC         11:24.24    9
 12 Labasi, Jake              12 Sequoyah              11:34.57   10
 13 Heffelfinger, Ryan        11 Ptc Flash             11:39.91   11
 14 Ball, Riley               12 Creekview             11:48.88
 15 Cockrell, Brennen         12 Lassiter              11:51.16   12
 16 Schroeder, Matthew        12 Jefferson             11:54.08   13
 17 Fortenberry, Jared        12 Marietta Track Club   11:59.09   14
 18 Hartsog, Andrew           12 Jackrabbit TC         12:04.32   15
 19 Graham, Conner            12 Sequoyah              12:09.43   16
 20 Leahy, Evan               12 DeKalb Trailblazers   12:09.75   17
 21 Eye, Seth                 11 Etowah                12:10.04   18
 22 Barnes, William           12 Marietta Track Club   12:14.49   19
 23 Ellingson, Ry             11 Unattached            12:18.49
 24 Lee, Garrison             11 Jefferson             12:19.90   20
 25 Maluf, Tomas              11 Etowah                12:20.78   21
 26 Daniels, Tyler            11 Etowah                12:27.87   22
 27 Sertl, Graham             11 Walton                12:33.57   23
 28 Mata, Daniel              11 Walton                12:41.95   24
 29 Middlebrooks, Austin      11 Alpha Crush           12:42.15   25
 30 Minter, David             11 Unattached            12:46.05
 31 Aristizabel, Dylan        11 Jackrabbit TC         12:52.33   26
 32 Phillips, Owen            12 Alpha Crush           12:52.52   27
 33 Mosgovoy, David           11 Marietta Track Club   12:53.65   28
 34 Gillam, Pearson           11 Alpha Crush           12:55.43   29
 35 Freeman, Brock            12 Sequoyah              12:57.29   30
 36 Blaich, Daniel            12 DeKalb Trailblazers   12:57.72   31
 37 Elder, Will               11 DeKalb Trailblazers   12:58.25   32
 38 Kernan, Michael           12 Alpha Crush           12:58.92   33
 39 Gerstle, Martin           11 DeKalb Trailblazers   13:00.84   34
 40 Heller, Howie             11 DeKalb Trailblazers   13:07.55   35
 41 Giraldo, Nicolas          12 Marietta Track Club   13:09.02   36
 42 Becker, Weston            12 DeKalb Trailblazers   13:09.63   37
 43 Ade, Walker               11 Etowah                13:10.95   38
 44 Wade, Owen                12 Walton                13:20.62   39
 45 Webb, Barrett             12 Cherokee              13:21.00
 46 Monsour, Aiden            10 Ptc Flash             13:21.17   40
 47 Skinner, Joseph           11 Ptc Flash             13:33.39   41
 48 Lipton, Andrew            12 Ptc Flash             13:33.68   42
 49 Niederjohn, Max           11 Walton                13:42.05   43
 50 Smith, Vernon             11 Ptc Flash             13:47.68   44
 51 Scepaniak, Wyatt          11 Lassiter              13:56.38   45
 52 Quirk, David              11 Walton                14:00.50   46
 53 Wilson, Daniel            12 Lassiter              14:08.34   47
 54 Drummond, Logan           12 Ptc Flash             14:11.34   48
 55 Baker, Pierce             11 Lassiter              14:15.70   49
 56 Cook, Andrew              12 Marietta Track Club   14:16.39   50
 57 Foster, Noah              12 Carrollton            14:20.16
 58 Hollingsworth, Drayven    12 Etowah                14:20.30   51
 59 Vizuete, Daniel           12 Etowah                14:23.15   52
 60 Dunagan, Decator          11 Jefferson             14:23.67   53
 61 DeCarlo, Michael          11 Alpha Crush           14:24.22   54
 62 Moore, Zachary            12 Ptc Flash             14:24.22   55
 63 Quirk, Paul               12 Walton                14:30.07   56
 64 Christiansen, Wesley      11 Jefferson             14:34.87   57
 65 Kendall, Nikolas          12 Sequoyah              14:39.62   58
 66 Lee, Gavin                11 Jefferson             14:42.14   59
 67 Westrick, Mark            11 Peachtree             14:44.79
 68 Bridgers, Connor          11 Walton                14:59.15   60
 69 Spreha, Samuel            12 Ptc Flash             15:01.24
 70 Rawlings, Jonathan        12 Woodstock             15:10.72
 71 Warren, Patrick           12 Walton                15:16.90
 72 Kirsch, Miles             12 DeKalb Trailblazers   15:19.19   61
 73 Rianhard, Ben             12 Lassiter              15:23.98   62
 74 Winfrey, Nicholas         12 Walton                15:33.53
 75 Macon, Ryan               11 Walton                15:35.77
 76 Brenneman, Benny          11 Walton                15:37.53
 77 Stone, Oliver             12 Alpha Crush           15:40.33   63
 78 Turner, Terraence         12 Marietta Track Club   15:42.13   64
 79 Grau, Brenden             11 Marietta Track Club   15:48.65   65
 80 Evans, Darren             11 Carrollton            15:57.38
 81 Tyler, Caleb              12 Alpha Crush           16:09.83   66
 82 Taylor, Nikola            11 Ptc Flash             16:24.98
 83 Turner, Brayden           11 Etowah                16:34.11
 84 Kelly, Jackson            11 Walton                16:50.47
 85 Dobso, Kyle               12 Ptc Flash             16:54.81
 86 Wellons, Kody             12 Ptc Flash             17:06.88
 87 Cross, Thomas             11 Alpha Crush           17:24.84   67
 88 Harrell, Caleb            13 Jackrabbit TC         17:39.86   68
 89 Querido, Zach             12 Alpha Crush           17:52.00
 90 Harris-Eades, Jelani      11 DeKalb Trailblazers   17:54.00
 91 Anderson, David           11 DeKalb Trailblazers   18:03.43
 92 Steinbach, Logan          12 Cherokee              18:47.97
 93 Shaw, Cooper              11 Marietta Track Club   19:00.51   69

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Sequoyah Youth Track Club    62    2    4   10   16   30   58
      Total Time:    58:25.22
         Average:    11:41.05
   2 Etowah Youth Track Club      65    1    3   18   21   22   38   51   52
      Total Time:    58:34.32
         Average:    11:42.87
   3 DeKalb Trailblazers         121    7   17   31   32   34   35   37   61
      Total Time:  1:02:27.43
         Average:    12:29.49
   4 Jackrabbit Running Club     123    5    9   15   26   68
      Total Time:  1:05:03.50
         Average:    13:00.70
   5 Walton Youth Track Club     135    6   23   24   39   43   46   56   60
      Total Time:  1:03:34.47
         Average:    12:42.90
   6 Ptc Flash                   142    8   11   40   41   42   44   48   55
      Total Time:  1:03:31.25
         Average:    12:42.25
   7 Marietta Track Club         147   14   19   28   36   50   64   65   69
      Total Time:  1:04:32.64
         Average:    12:54.53
   8 Alpha Crush Running Club    168   25   27   29   33   54   63   66   67
      Total Time:  1:05:53.24
         Average:    13:10.65
   9 Jefferson                   202   13   20   53   57   59
      Total Time:  1:07:54.66
         Average:    13:34.94
  10 Lassiter Junior CC & Trac   215   12   45   47   49   62
      Total Time:  1:09:35.56
         Average:    13:55.12

Event 7  4k Run CC 13-14 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gates, Makena             14 Unattached            14:45.16
  2 Mclean, Katelyn           14 Alpha Crush           15:56.96    1
  3 Lewis, Lauren             13 Quicksilver           16:20.65
  4 Lance, Meg                13 Etowah                16:27.35    2
  5 Miniutti, Hannah          14 Alpha Crush           16:38.76    3
  6 Calbert, Makenna          13 Etowah                16:45.13    4
  7 Ellis, Ariel              13 Alpha Crush           16:52.95    5
  8 Bradshaw, Riley           14 Jackrabbit TC         17:08.96
  9 Lippers, Erin             13 Etowah                17:39.66    6
 10 Johnson, Alesia           13 Sequoyah              17:51.55
 11 Rhyne, Lexie              13 Jackrabbit TC         18:01.52
 12 Rains, Mary               14 Alpha Crush           18:24.11    7
 13 Heisman, Hannah           14 Etowah                18:39.85    8
 14 Alsup, Paris              13 Ptc Flash             19:10.95    9
 15 Trask, Malia              14 Lassiter              19:16.76
 16 Orta, Eliana              13 Jackrabbit TC         19:27.16
 17 Owens, Maddie             13 Marietta Track Club   19:34.77
 18 Calbert, Natalie          13 Etowah                19:39.34   10
 19 Olvin, Veronica           13 Etowah                19:56.59   11
 20 Parker, Emily             13 Jefferson             20:13.83
 21 Kilgore, Sarah            14 Ptc Flash             20:21.37   12
 22 Zahorodny, Sophia         13 Etowah                20:38.99   13
 23 Elder, Sarah              13 DeKalb Trailblazers   20:39.92
 24 Crumbley, Damire          13 Elite Striders        20:49.56
 25 Bragg, Amy                14 Ptc Flash             20:50.99   14
 26 Fox, KayLea               14 Ptc Flash             20:58.32   15
 27 Nolan, Madeline           14 Ptc Flash             21:08.98   16
 28 Haley, Julia              13 Alpha Crush           21:10.64   17
 29 Eltz, Allison             13 Sequoyah              21:25.61
 30 Hooker, Anna              13 Etowah                21:27.12   18
 31 Newhart, Violet           13 Alpha Crush           21:58.29   19
 32 Flynn, Emma               13 Alpha Crush           22:09.25   20
 33 Minton, Audrey            13 Alpha Crush           22:16.97   21
 34 Hayes, Jasmine            13 Jackrabbit TC         23:20.87
 35 Ghent, Grace              13 Alpha Crush           23:33.73
 36 Messick, Sarah Pruitt     13 DeKalb Trailblazers   24:28.06
 37 Langley, Marissa          13 Woodstock             25:00.03
 38 Spradlin, Elisabeth       13 Ptc Flash             25:16.18   22
 39 Madadi, Bhaavya           14 Alpha Crush           25:58.14
 40 Bentley, Eleanor          14 Ptc Flash             26:21.37   23

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Etowah Youth Track Club      30    2    4    6    8   10   11   13   18
      Total Time:  1:29:11.33
         Average:    17:50.27
   2 Alpha Crush Running Club     33    1    3    5    7   17   19   20   21
      Total Time:  1:29:03.42
         Average:    17:48.69
   3 Ptc Flash                    66    9   12   14   15   16   22   23
      Total Time:  1:42:30.61
         Average:    20:30.13


Event 8  4k Run CC 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Andrew             14 Lanier                13:33.93
  2 Shelton, Sullivan         13 Marietta Track Club   13:38.36    1
  3 Marshall, Hayden          14 Alpha Crush           13:54.03    2
  4 Ellingson, Tait           14 Unattached            14:11.40
  5 Driscoll, Bart            14 Cherokee              14:35.75    3
  6 Steele, Mason             14 Lassiter              14:36.47    4
  7 Blanton, Chris            14 Cherokee              14:37.41    5
  8 Pelland, Luke             13 Alpha Crush           14:46.29    6
  9 Hammond, Dorsey           14 Quicksilver           14:50.24
 10 McAbee, Leland            13 Etowah                15:03.21
 11 Battle, Taylor            13 Quicksilver           15:12.61
 12 Bekele, Lucas             13 Alpha Crush           15:17.25    7
 13 Russell, Gram             13 Unattached            15:27.06
 14 Donovan, Lyle             13 Alpha Crush           15:34.80    8
 15 Shade, Jack               13 Lassiter              15:38.12    9
 16 Moore, Zeller             13 Lassiter              15:45.15   10
 17 Hakes, William            13 Walton                15:46.55
 18 Brush, Brett              13 Jefferson             15:47.72
 19 Trujillo, Alex            13 Sequoyah              15:47.75
 20 Burns, Dylan              13 Alpha Crush           15:59.62   11
 21 McClelland, Colin         13 Unattached            16:00.02
 22 Ely, Logan                13 Alpha Crush           16:07.24   12
 23 Brown, Matthew            14 Hart Beat             16:07.55
 24 Haskett, Rylan            13 Woodstock             16:09.63   13
 25 Moonan, Billy             14 Alpha Crush           16:15.42   14
 26 Carmichael, Austin        14 Ptc Flash             16:16.57   15
 27 Kendall, Alex             14 Sequoyah              16:21.38
 28 Cuneo, Josiah             14 Ptc Flash             16:24.53   16
 29 Mayfield, John            13 Marietta Track Club   16:25.47   17
 30 Parks, Sean               13 Sequoyah              16:31.06
 31 Tate, Matthew             13 Walton                16:35.72
 32 Rock, Tyler               13 Ptc Flash             16:36.07   18
 33 Pruett, Tyler             14 Ptc Flash             16:45.18   19
 34 Sierzant, Ian             14 Jackrabbit TC         16:53.60
 35 May, James                13 Marietta Track Club   16:55.39   20
 36 Castillo, Enrique         13 Etowah                17:19.24
 37 Cagle, Caleb              13 Cherokee              17:22.26   21
 38 Tucker, Colin             13 Sequoyah              17:24.02
 39 Dunwoody, Jamal           13 Neon Runners          17:37.30
 40 Smythe, Tyrell            14 Unattached            17:41.33
 41 Owens, Andrew             13 Marietta Track Club   17:43.88   22
 42 Keith, Nathan             14 Lassiter              17:53.71   23
 43 Anderson, Duncan          14 Ptc Flash             17:54.19   24
 44 Loyola, Mark              14 Woodstock             17:57.72   25
 45 Radu, Rodrigo             13 Woodstock             18:09.23   26
 46 Wellman, Marc             13 Lassiter              18:09.39   27
 47 Lengefeld, Garrett        13 Alpha Crush           18:30.64   28
 48 Carroll, Nolan            13 Lassiter              18:32.74   29
 49 Edens, Samuel             13 Walton                18:38.61
 50 Critser, Chase            13 Alpha Crush           18:38.95
 51 Weatherby, Stephen        13 Cherokee              18:41.17   30
 52 Mills, Jack               14 Ptc Flash             18:53.05   31
 53 Johnson, Kevin            13 Alpha Crush           19:00.69
 54 Jones, Robert             13 Walton                19:06.51
 55 Brock, Mason              13 Lassiter              19:41.28   32
 56 Daigle, Justin            13 Marietta Track Club   19:45.18   33
 57 Evans, Nick               13 Woodstock             20:06.05   34
 58 Post, Joseph              13 Ptc Flash             20:40.44   35
 59 Painter, Davon            13 Cherokee              20:53.90   36
 60 Cross, Stephen            13 Alpha Crush           21:12.15
 61 Schaefer, John            13 Jefferson             21:24.99
 62 Hufnagel, Joss            14 Alpha Crush           22:01.02
 63 Rogers, Lucas             13 Jefferson             24:41.37
 64 Dahlhauser, Jacob         14 Woodstock             25:24.53   37
 65 Martinez, Pablo           13 Jackrabbit TC         25:44.94

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     34    2    6    7    8   11   12   14   28
      Total Time:  1:15:31.99
         Average:    15:06.40
   2 Lassiter Junior CC & Trac    73    4    9   10   23   27   29   32
      Total Time:  1:22:02.84
         Average:    16:24.57
   3 Ptc Flash                    92   15   16   18   19   24   31   35
      Total Time:  1:23:56.54
         Average:    16:47.31
   4 Marietta Track Club          93    1   17   20   22   33
      Total Time:  1:24:28.28
         Average:    16:53.66
   5 Cherokee Junior Warriors     95    3    5   21   30   36
      Total Time:  1:26:10.49
         Average:    17:14.10
   6 Woodstock Youth Track Clu   135   13   25   26   34   37
      Total Time:  1:37:47.16
         Average:    19:33.44


Event 7  4k Run CC 15-18 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blanton, Sierra           15 Cherokee              16:23.32
  2 Daniel, Emily             10 Ptc Flash             17:45.00
  3 Woolridge, Anna           17 Jackrabbit TC         18:17.06
  4 Dietzel, Olivia           16 Cherokee              18:43.40
  5 McAbee, Kay               15 Etowah                20:16.99


Event 8  4k Run CC 15-18 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Shaun             16 Neon Runners          14:34.76
  2 Trowell, Grant            16 Neon Runners          16:47.63
  3 Mata, Alejandro           15 Walton                17:49.48
  4 Richardson, Will          12 Woodstock             17:56.66
  5 Maluf, Mateo              15 Etowah                18:54.52
  6 Sellers, Mitchell         10 Ptc Flash             20:24.61