Home‎ > ‎Results‎ > ‎

Meet Results - USATF GA Association Junior Olympic Cross Country Championships - November 12, 2016

Region 4 Qualifiers: 
  • Top 45 individuals
  • Top 7 teams
Event 1  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Scales, Rihanna           08 Neon Runners A         8:24.71
  2 Kallbreier, Taylor        08 Etowah Youth           8:32.18    1
  3 Sarden, Haley             08 Walton Youth           8:35.18    2
  4 Eaker, Allie              08 Jackrabbit T           8:44.84    3
  5 Scales, Brihanna          08 Neon Runners A         8:45.86
  6 Logan, Mariah             08 Unattached             8:45.87
  7 McQuade, Andi             09 Peachtree Ci           8:50.53    4
  8 Burke, Gianna             08 Marietta Tra           8:53.34
  9 Bailey, Georgina          08 Marietta Tra           8:58.71
 10 Lee, Gabrielle            09 Jefferson Pa           9:00.45
 11 Herring, Kaitlyn          08 Jefferson Pa           9:07.41
 12 Bryant, Genevieve         09 Peachtree Ci           9:08.56    5
 13 Al-Ghani, Myah            08 Jackrabbit T           9:17.82    6
 14 Daniels, Mallory          08 Etowah Youth           9:24.69    7
 15 Delgado, Nicole           08 Walton Youth           9:32.05    8
 16 Matthews, Lillian         08 Walton Youth           9:38.01    9
 17 Franklin, Aubrey          09 Peachtree Ci           9:42.57   10
 18 Matthews, Ava             08 Walton Youth           9:45.73   11
 19 Holland, Emily            09 Etowah Youth           9:47.27   12
 20 Clay, Emma                09 Creekview Yo           9:52.44
 21 Oakes, Maddie             08 Etowah Youth           9:58.24   13
 22 Harvey, Lynden            09 Walton Youth           9:59.81   14
 23 Wiersma, Chloe            09 Lassiter Jun          10:05.39
 24 Will, Maddie              09 Peachtree Ci          10:14.42   15
 25 Anderson, Vivian          08 Peachtree Ci          10:16.59   16
 26 Witten, Layyan            09 Jackrabbit T          10:17.53   17
 27 Downs, Kylie              09 Walton Youth          10:17.95   18
 28 Crismon, Eden             10 Woodstock Track A     10:18.61
 29 Hake, Kendall             08 Walton Youth          10:19.53   19
 30 Lenyon, Lillian           08 Jackrabbit T          10:23.77   20
 31 Jackson, Ramsey           08 Dekalb Trail          10:32.41
 32 Herring, Arden            08 Peachtree Ci          10:52.38   21
 33 Harbin, Zoe               09 Peachtree Ci          10:54.82
 34 Brooks, Elizabeth         09 Creekview Yo          11:02.04
 35 Mackler, Lyla             09 Marietta Tra          11:05.47
 36 Bell, Kalima              10 Woodstock Track A     11:14.74
 37 Williamson, Taryn         08 Unattached            11:22.50
 38 Stanger, Josie            08 Carrollton Track A    11:25.15
 39 Haskett, Campbell         10 Woodstock Track A     11:27.05
 40 Sims, Nevaeh              09 Peachtree Ci          11:36.67   22
 41 Chwatek, Sawyer           09 Etowah Youth          11:38.02   23
 42 Cuneo, Gabriella          09 Peachtree Ci          11:49.08   24
 43 Davies, Katherine         08 Walton Youth          12:09.76   25
 44 Scheid, Sarah             09 Dekalb Trail          12:10.58
 45 Long, Eleanor             10 Jackrabbit T          12:21.56   26
 46 Spires, Caroline          08 Dekalb Trail          12:24.53
 47 Mehio, Reema              10 Peachtree Ci          12:33.43
 48 Stewart, Rebecca          10 Etowah Youth          12:33.59   27
 49 Baldwin, Dorothy          09 Dekalb Trail          12:46.95
 50 Mayfield, Ellie           11 Lassiter Jun          12:51.86

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women
   1 Walton Youth Track A         44    2    8    9   11   14   18   19   25
      Total Time:    47:30.78
         Average:     9:30.16
   2 Peachtree City Flash A       50    4    5   10   15   16   21   22   24
      Total Time:    48:12.67
         Average:     9:38.54
   3 Etowah Youth Track A         56    1    7   12   13   23   27
      Total Time:    49:20.40
         Average:     9:52.08
   4 Jackrabbit Track & Field     72    3    6   17   20   26
      Total Time:    51:05.52
         Average:    10:13.11


Event 2  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Comsudes, Sam             08 Marietta Tra           7:45.65
  2 Reed, James               08 Alpha Crush            7:48.90    1
  3 Ellingson, Thijs          08 Unattached             8:03.39
  4 Brooks, Ezra              08 Walton Youth           8:07.34    2
  5 Albano, Alexander         08 Marietta Tra           8:22.66
  6 Jackson, Grant            08 Dekalb Trail           8:28.19    3
  7 Senter Jr, Edward         08 Unattached             8:29.05
  8 Vasseur, Alec             08 Jackrabbit T           8:32.91    4
  9 Colpaert, Bo              09 Etowah Youth           8:35.75
 10 Donner, Grey              08 Alpha Crush            8:36.42    5
 11 Berry, Vance              08 Carrollton Track A     8:39.36    6
 12 Grant, Jacob              09 Alpha Crush            8:43.52    7
 13 Atwood, Locke             09 Dekalb Trail           8:44.46    8
 13 Stricklin, Daniel         08 Walton Youth           8:44.46    9
 15 Hand, Austin              08 Creekview Yo           8:53.12
 16 Deslyper, William         08 Peachtree Ci           8:54.31   10
 17 Tenney, Zachary           08 Woodstock Track A      8:58.44
 18 Derenstein, Alexander     08 Walton Youth           9:00.06   11
 19 Thompson, Oliver          10 Peachtree Ci           9:00.80   12
 20 Jennings, Camp            09 Carrollton Track A     9:02.15   13
 21 Cote, Nathan              09 Jefferson Pa           9:05.15
 22 DeChamplain, Daniel       09 Unattached             9:09.11
 23 Turner, Troy              08 Creekview Yo           9:09.51
 24 Turner, Colt              10 Creekview Yo           9:13.30
 25 Maxwell, Tristan          08 Jackrabbit T           9:13.78   14
 26 Mody, Parth               08 Alpha Crush            9:19.55   15
 27 Drummond, Flint           08 Carrollton Track A     9:21.75   16
 28 Murray, Christian         08 Lassiter Jun           9:21.87
 29 Weems, Koree              08 Bremen Recre           9:25.58
 30 Nobles, Quinn             08 Alpha Crush            9:26.33   17
 31 Beck, George              09 Dekalb Trail           9:27.30   18
 32 Carlin, Avery             08 Walton Youth           9:29.25   19
 33 Welsh, Liam               10 Walton Youth           9:29.74   20
 34 Hackney, Cash             08 Dekalb Trail           9:31.37   21
 35 Byrge, Grady              08 Carrollton Track A     9:31.89   22
 36 Talley, Marcellus         08 Carrollton Track A     9:32.12   23
 37 Henderson, Owen           09 Carrollton Track A     9:35.47   24
 38 Adenuga, Caleb            08 Dekalb Trail           9:35.62   25
 39 Thomas, Oren              08 Etowah Youth           9:37.11
 40 Crowder, Austin           09 Elite Striders A       9:37.27
 41 Mchoul, Robert            09 Dekalb Trail           9:38.85   26
 42 Mehio, Jade               08 Peachtree Ci           9:51.03   27
 43 Herring, Brady            08 Peachtree Ci           9:54.01   28
 44 Dunmire, Tommy            08 Alpha Crush            9:57.45   29
 45 Hancotte, Spencer         08 Walton Youth          10:00.93   30
 46 Merrill, Tyler            08 Alpha Crush           10:19.60   31
 47 Kittredge, Cai            08 Jackrabbit T          10:25.14   32
 48 Finley, Douglas           09 Jackrabbit T          10:29.35   33
 49 Price, Levi               10 Jackrabbit T          10:35.47   34
 50 Henscheid, Bryce          08 Woodstock Track A     10:43.47
 51 Jung, Luke                08 Lassiter Jun          10:48.77
 52 Cockrell, Samuel          10 Lassiter Jun          10:51.87
 53 Burke, Nigel              10 Marietta Tra          10:52.26
 54 Warren, Samuel            09 Walton Youth          10:55.31   35
 55 Thomas, Jeremiah          08 Etowah Youth          11:00.67
 56 Mayfield, Ben             09 Lassiter Jun          11:09.17
 57 Patel, Nand               10 Carrollton Track A    11:14.25   36
 58 Thomas, Jordan            09 Etowah Youth          11:32.24
 59 Franklin, Andrew          11 Peachtree Ci          12:02.87   37
 60 Cross, Joe                10 Alpha Crush           14:54.51   38

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men
   1 Alpha Crush Running A        45    1    5    7   15   17   29   31   38
      Total Time:    43:54.72
         Average:     8:46.95
   2 Walton Youth Track A         61    2    9   11   19   20   30   35
      Total Time:    44:50.85
         Average:     8:58.17
   3 Dekalb Trailblazers A        75    3    8   18   21   25   26
      Total Time:    45:46.94
         Average:     9:09.39
   4 Carrollton Track A           80    6   13   16   22   23   24   36
      Total Time:    46:07.27
         Average:     9:13.46
   5 Peachtree City Flash A      114   10   12   27   28   37
      Total Time:    49:43.02
         Average:     9:56.61
   6 Jackrabbit Track & Field    117    4   14   32   33   34
      Total Time:    49:16.65
         Average:     9:51.33


Event 3  3k Run CC 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Heppner, Heidi            06 Alpha Crush           11:17.45    1
  2 Sheffield, Morgan Grace   06 Great Strides A       11:22.49    2
  3 Delgado, Daniela          06 Walton Youth          11:50.53    3
  4 Conner, Kenyah            06 Drive Phase Inc. A    12:04.12
  5 Schlaupitz, Brynn         07 Alpha Crush           12:06.35    4
  6 Tilley, Addison           06 Marietta Tra          12:17.95
  7 Fath, Lauren              06 Creekview Yo          12:25.85
  8 Savage, Lilly             07 Sequoyah You          12:32.10
  9 Little, Ruby              06 Unattached            12:35.62
 10 Kallbreier, Abbie         06 Etowah Youth          12:38.21    5
 11 Higgins, Addison          07 Etowah Youth          12:40.56    6
 12 Lewis, Katherine          06 Great Strides A       12:42.94    7
 13 Collins, Sarah-Corrine    06 Alpha Crush           12:44.93    8
 14 Daniel, Emily             06 Peachtree Ci          12:45.93    9
 15 Polk, Cameryn             06 Peachtree Ci          12:47.11   10
 16 Blaich, Anna              06 Dekalb Trail          12:54.50   11
 17 Rooks, Jaylyn             07 Carrollton Track A    12:55.52   12
 18 Vreeland Jr, Izzy         06 Great Strides A       12:56.78   13
 19 Ezell, Alena              07 Etowah Youth          13:18.51   14
 20 Jackson, Sidney           06 Jefferson Pa          13:21.03
 21 Ray, London               07 Alpha Crush           13:24.83   15
 22 Curtis, Kamoree           07 Jackrabbit T          13:28.06
 23 Cole, Clare               07 Alpha Crush           13:30.04   16
 24 Malcom, Ella              06 Alpha Crush           13:34.03   17
 25 Allison, Julia            07 Walton Youth          13:42.40   18
 26 Rogers, Rebekah           07 Sequoyah You          13:43.06
 27 Norris, Ryan              07 Alpha Crush           13:45.99   19
 28 Palma, Manuela            06 Walton Youth          13:51.61   20
 29 Johnson, Marissa          06 Carrollton Track A    13:52.58   21
 30 Yarbrough, Norah          07 Elite Striders A      13:55.71
 31 Trask, Nanea              07 Lassiter Jun          14:03.06   22
 32 Thomas, Miyah             06 Etowah Youth          14:03.87   23
 33 Brooks, Kaia              06 Walton Youth          14:11.27   24
 34 Pickerel, McKenzie        06 Alpha Crush           14:11.88   25
 35 Rosko, Erin               06 Sequoyah You          14:17.82
 36 Miller, Jessica           07 Carrollton Track A    14:31.21   26
 37 Sierra, Gabriella         06 Etowah Youth          14:31.95   27
 38 Mchoul, Molly             07 Dekalb Trail          14:36.33   28
 39 Lankford, Leia            06 Woodstock Track A     14:36.47
 40 Brodmyer, Paige           06 Lassiter Jun          14:38.18   29
 41 Boyle, Lisa               07 Dekalb Trail          14:41.52   30
 42 Van Horn, Claire          07 Dekalb Trail          14:50.76   31
 43 Baldwin, Anna             06 Dekalb Trail          14:54.95   32
 44 Sprecher, Naomi           06 Etowah Youth          14:56.47   33
 45 Jewett, Brenna            06 Alpha Crush           14:59.25
 46 Mayfield, Hannah          06 Lassiter Jun          15:00.81   34
 47 Cockrell, Emma            06 Lassiter Jun          15:01.68   35
 48 Nathan, Kallie            07 Marietta Tra          15:05.27
 49 Ohonde, Megan             07 Peachtree Ci          15:10.62   36
 50 Pabbati, Pooja            06 Great Strides A       15:10.93   37
 51 Allison, Sophia           06 Walton Youth          15:12.03   38
 52 Cabrera, Genesis          07 Carrollton Track A    15:14.37   39
 53 Lastinger, Hannah         06 Great Strides A       15:17.06   40
 54 Ivy, Emma                 06 Elite Striders A      15:24.08
 55 Cain, Mackenzie           06 Etowah Youth          15:25.16   41
 56 Finley, Robyn             06 Jackrabbit T          15:37.18
 57 Rader, Olivia             07 Carrollton Track A    15:38.73   42
 58 Long, Audrey              06 Jackrabbit T          15:40.76
 59 Therriault, Madeline      06 Peachtree Ci          15:43.69   43
 60 Walter, Amelia            07 Carrollton Track A    15:46.16   44
 61 Herrington, Alaina        07 Carrollton Track A    15:49.75   45
 62 Racine, Caroline          06 Dekalb Trail          15:51.98   46
 63 Taylor, Tatijana          07 Peachtree Ci          16:03.54   47
 64 Cunningham, Caroline      07 Junior Wolverines A   16:08.71
 65 Gibson, Rebecca           06 Lassiter Jun          16:11.17   48
 66 McAbee, Grace             06 Etowah Youth          16:14.54   49
 67 Beck, Zoe                 07 Dekalb Trail          16:16.97   50
 68 Hartgrove, Justyn         06 Jackrabbit T          16:22.20
 69 Parker, Sadie             07 Creekview Yo          16:29.69
 70 Guyton, Jaci              06 Carrollton Track A    16:34.61   51
 71 Franklin, Caroline        06 Peachtree Ci          16:50.99   52
 72 Lawley, Abigail           07 Etowah Youth          17:29.01
 73 Mitchell, Laura           07 Carrollton Track B    17:29.11
 74 Cloud, Summer             07 Etowah Youth          18:05.19
 75 Seiden, Vilma             07 Marietta Tra          18:11.91
 76 Bryant, Lorelei           07 Peachtree Ci          18:18.41   53
 77 North, Sarah              07 Elite Striders A      18:57.66
 78 Anderson, Gretchen        07 Peachtree Ci          19:19.04
 79 Cuneo, Grace              07 Peachtree Ci          19:22.18   54
 80 Grant, Anna               06 Alpha Crush           21:03.47

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women
   1 Alpha Crush Running A        44    1    4    8   15   16   17   19   25
      Total Time:  1:03:03.60
         Average:    12:36.72
   2 Etowah Youth Track A         75    5    6   14   23   27   33   41   49
      Total Time:  1:07:13.10
         Average:    13:26.62
   3 Great Strides A              99    2    7   13   37   40
      Total Time:  1:07:30.20
         Average:    13:30.04
   4 Walton Youth Track A        103    3   18   20   24   38
      Total Time:  1:08:47.84
         Average:    13:45.57
   5 Dekalb Trailblazers A       132   11   28   30   31   32   46   50
      Total Time:  1:11:58.06
         Average:    14:23.62
   6 Carrollton Track A          140   12   21   26   39   42   44   45   51
      Total Time:  1:12:12.41
         Average:    14:26.49
   7 Peachtree City Flash A      145    9   10   36   43   47   52   53   54
      Total Time:  1:12:30.89
         Average:    14:30.18
   8 Lassiter Junior Cross Cou   168   22   29   34   35   48
      Total Time:  1:14:54.90
         Average:    14:58.98


Event 4  3k Run CC 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Mitchell, John            06 Walton Youth          10:55.83    1
  2 Thompson, Clark           07 Peachtree Ci          11:16.54    2
  3 Squires, Corbin           06 Jackrabbit T          11:26.44    3
  4 Turner, Ryan              06 Etowah Youth          11:30.91    4
  5 Turner, Jack              06 Etowah Youth          11:43.88    5
  6 Kernan, Tim               06 Alpha Crush           11:46.13    6
  7 Oakes, DJ                 06 Etowah Youth          11:48.66    7
  8 Corso, Samuel             06 Dekalb Trail          11:51.36    8
  9 Dezwart, Austin           06 Jackrabbit T          11:54.04    9
 10 DeChamplain, Stephen      07 Unattached            12:06.34
 11 McCabe, Andrew            06 Alpha Crush           12:07.92   10
 12 Bourgeois, Jackson        06 Marietta Tra          12:08.91
 13 Roach, Bankson            06 Peachtree Ci          12:14.35   11
 14 Cobb, John                06 Elite Striders A      12:16.48
 15 Phillips, Tucker          06 Dekalb Trail          12:19.05   12
 16 Villanueva, Micah         07 Alpha Crush           12:20.93   13
 17 Dominguez, Eric           06 Jackrabbit T          12:21.62   14
 18 Ezell, Trent              06 Etowah Youth          12:26.09   15
 19 Gaffney, Chad             06 Jackrabbit T          12:27.39   16
 20 Reed, Timmy               07 Alpha Crush           12:28.48   17
 21 Foster, Cody              06 Great Strides A       12:29.23
 22 Douglas, Jonah            07 Walton Youth          12:29.24   18
 23 Donovan, Whit             07 Alpha Crush           12:31.57   19
 24 Blurton, Alexander        07 Jackrabbit T          12:34.14   20
 25 Monsour, Aiden            06 Peachtree Ci          12:35.31   21
 26 Rabun, Candler            06 Creekview Yo          12:36.88
 27 Stanger, Jack             06 Carrollton Track A    12:37.40   22
 28 McDonald, Bowen           07 Elite Striders A      12:37.73
 29 Dahlhauser, Grant         06 Woodstock Track A     12:39.29
 30 Sellers, Mitchell         06 Peachtree Ci          12:39.94   23
 31 Parker, Gabriel           06 Creekview Yo          12:42.59
 32 Marquet, Kale             07 Elite Striders A      12:43.66
 33 Slappey, Eli              06 Carrollton Track A    12:45.41   24
 34 Greblick, Robert          06 Walton Youth          12:46.25   25
 35 Woods, Cole               07 Unattached            12:46.79
 36 Engberg, Soren            06 Walton Youth          12:47.42   26
 37 Brooks, Reese             07 Creekview Yo          12:49.70
 38 Frank, Robert             06 Alpha Crush           12:57.80   27
 39 Brune, Mac                07 Lassiter Jun          12:59.03
 40 Roberts, Logan            07 Jefferson Pa          13:00.53
 41 Brush, Brock              07 Jefferson Pa          13:00.61
 42 Davis Jr, Jonathan        07 Walton Youth          13:07.51   28
 43 Sarden, Aidan             07 Walton Youth          13:08.77   29
 44 Fletcher, Ethan           07 Etowah Youth          13:09.56   30
 45 Gray, Jaden               06 Marietta Tra          13:11.63
 46 Alfano, Nicholas          07 Hart Beat A           13:12.42
 47 Patel, Kush               07 Carrollton Track A    13:12.61   31
 48 Cote, Jakub               07 Jefferson Pa          13:14.82
 49 Will, Brandon             06 Peachtree Ci          13:15.78   32
 50 Ghent, Andrew             06 Alpha Crush           13:29.22   33
 51 Coker, Brodie             06 Creekview Yo          13:29.69
 52 Carden, George            06 Carrollton Track A    13:32.88   34
 53 Foster, Ethan             06 Carrollton Track A    13:42.07   35
 54 Gerstle, Aaron            07 Dekalb Trail          13:43.39   36
 55 Littlejohn, Evan          07 Dekalb Trail          13:44.28   37
 56 Coker, Daniel             07 Jefferson Pa          13:46.46
 57 Messick, Porter           06 Dekalb Trail          13:49.89   38
 58 Bailey, Sawyer            06 Etowah Youth          13:50.40   39
 59 Chwatek, Griffin          07 Etowah Youth          13:52.06   40
 60 Henderson, Eli            06 Carrollton Track A    13:53.39   41
 61 Deslyper, Thomas          06 Peachtree Ci          14:09.34   42
 62 Zook, John Mark           07 Peachtree Ci          14:10.49   43
 63 Hackney, William          06 Dekalb Trail          14:12.69   44
 64 Hammond, Thomas           07 Peachtree Ci          14:14.03
 65 Smith, Daniel             06 Carrollton Track A    14:26.95   45
 66 Murray, Jay               06 Lassiter Jun          14:30.47
 67 Lewis, Noah               06 Peachtree Ci          14:32.24
 68 Fulton, Elijah            06 Dekalb Trail          14:33.51   46
 69 Lippers, Will             07 Etowah Youth          14:34.91   47
 70 Wood, Tommy               06 Walton Youth          14:38.21   48
 71 Parker, Dane              06 Peachtree Ci          14:38.92   49
 72 Moomey, Nathaniel         07 Carrollton Track A    15:16.55   50
 73 Hicks, Aidan              07 Alpha Crush           15:31.92   51
 74 Rowland, Jackson          06 Carrollton Track B    15:36.45
 75 Sheehy, Donovan           07 Alpha Crush           15:37.47
 76 Morgan, Anthony           06 Walton Youth          15:43.60
 77 Zeigler-Amon, Josh        07 Dekalb Trail          15:52.75   52
 78 Middlebrooks, Logan       07 Alpha Crush           15:54.36
 79 Jones, Vincent            07 Jackrabbit T          16:06.36   53
 80 Haffner, Hilkiah          07 Etowah Youth          16:06.51
 81 Lackey, Tyler             06 Walton Youth          16:30.45   54
 82 Westbrook, Jackson        06 Carrollton Track B    16:59.34
 83 Cross, James              07 Alpha Crush           17:04.10
 84 Molway, Ethan             07 Woodstock Track A     17:32.62
 85 Brock, Carter             06 Lassiter Jun          18:31.57
 86 Bush, Grady               07 Carrollton Track B    19:26.68
 87 Schaffner, Matthew Carls  07 Dekalb Trail          21:26.43

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men
   1 Etowah Youth Track A         61    4    5    7   15   30   39   40   47
      Total Time:  1:00:39.10
         Average:    12:07.82
   2 Jackrabbit Track & Field     62    3    9   14   16   20   53
      Total Time:  1:00:43.63
         Average:    12:08.73
   3 Alpha Crush Running A        65    6   10   13   17   19   27   33   51
      Total Time:  1:01:15.03
         Average:    12:15.01
   4 Peachtree City Flash A       89    2   11   21   23   32   42   43   49
      Total Time:  1:02:01.92
         Average:    12:24.39
   5 Walton Youth Track A         98    1   18   25   26   28   29   48   54
      Total Time:  1:02:06.25
         Average:    12:25.25
   6 Dekalb Trailblazers A       131    8   12   36   37   38   44   46   52
      Total Time:  1:05:27.97
         Average:    13:05.60
   7 Carrollton Track A          146   22   24   31   34   35   41   45   50
      Total Time:  1:05:50.37
         Average:    13:10.08


Event 5  3k Run CC 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Evans, Rylee              04 Unattached            10:36.01
  2 Heppner, Clara            04 Alpha Crush           10:53.37    1
  3 Tarpley, Taylor           05 Peachtree Ci          11:17.42    2
  4 Warnick, Gabriella        05 Walton Youth          11:19.09    3
  5 Woollery, Jennifer        04 Lightning Sp          11:31.56
  6 Dunn, Charlotte           05 Walton Youth          11:34.41    4
  7 DeChamplain, Ruth         05 Unattached            11:38.73
  8 Brennan, Siena            05 Great Strides A       11:39.49    5
  9 McNeice, Emily            04 Walton Youth          11:42.70    6
 10 Crismon, Cayden           04 Woodstock Track A     11:43.28
 11 Van Horn, Kate            04 Dekalb Trail          11:47.72    7
 12 Reed, Hannah              04 Alpha Crush           11:49.17    8
 13 Bonner, Aaleiyah          04 Jackrabbit T          11:52.25    9
 14 Delcid, Jalin             04 Unattached            11:57.66
 15 Hernandez, Bela           04 Unattached            11:59.26
 16 Boatner, Erica            04 Unattached            11:59.56
 17 Bedell, Sarah             04 Walton Youth          12:00.17   10
 18 Price, Jennifer           04 Unattached            12:01.15
 19 Harris, Caroline          04 Junior Wolverines A   12:01.52   11
 20 Bailey, Ella              04 Etowah Youth          12:02.98   12
 21 Field, Samantha           04 Dekalb Trail          12:04.30   13
 22 Ayers, Ansley             05 Jefferson Pa          12:04.58
 23 Butterfield, Ali          04 Etowah Youth          12:06.61   14
 24 Mchoul, Abigail           04 Dekalb Trail          12:12.33   15
 25 Augmon, Sydney            05 Jackrabbit T          12:13.41   16
 26 McCauley, Luna            04 Unattached            12:15.02
 27 Hirschi, Faith            04 Alpha Crush           12:15.11   17
 28 McLaughlin, Hannah        05 Junior Wolverines A   12:15.39   18
 29 Shelton, Claire           05 Alpha Crush           12:19.91   19
 30 Tillery, Hannah           04 Junior Wolverines A   12:20.73   20
 31 Ash, Chatham              05 Alpha Crush           12:20.80   21
 32 Pavese, Lexi              04 Etowah Youth          12:22.02   22
 33 Bazan, Isabela            04 Walton Youth          12:25.95   23
 34 Comsudes, Gabrielle       05 Marietta Tra          12:27.20
 35 Shepherd, Alana           04 Jackrabbit T          12:30.67   24
 36 Bowen, Millie             05 Alpha Crush           12:32.28   25
 37 Dembski, Emery            05 Walton Youth          12:35.68   26
 38 Reed, Lauren              05 Alpha Crush           12:37.71   27
 39 Smith, Kamya              04 Quicksilver           12:38.86
 40 Stachelczyk, Katherine    05 Great Strides A       12:39.70   28
 41 Rager, Katelyn            05 Alpha Crush           12:41.29   29
 42 Cramer, Cheryl            04 Jackrabbit T          12:41.66   30
 43 Sandle, Trinity           05 Neon Runners A        12:43.44
 44 Lopez, Jade               05 Junior Wolverines A   12:45.68   31
 45 Waites, Stella            05 Sequoyah You          12:47.48
 46 Olvin, Caroline           04 Etowah Youth          12:49.55   32
 47 Blurton, Katherine        04 Jackrabbit T          12:50.49   33
 48 Hoppenfeld, Alexa         04 Alpha Crush           12:51.95
 49 Culbreth, Emma            05 Great Strides A       12:54.97   34
 50 Cushenberry, Taylor       04 Lassiter Jun          12:55.76
 51 Heisman, Molly            04 Etowah Youth          13:00.96   35
 52 Walter, Megan             04 Unattached            13:01.39
 53 Maynard, Bethanne         04 Junior Wolverines A   13:04.23   36
 54 Fisher, Madeline          04 Great Strides A       13:07.25   37
 55 Holt, Avery               04 Great Strides A       13:10.47   38
 56 Chichester, Riley         05 Great Strides A       13:10.72   39
 57 Scales, Rae'da            05 Neon Runners A        13:17.75
 58 Slocumb, Knyesha          04 Unattached            13:17.91
 59 Mitravich, Ava            04 Walton Youth          13:22.47   40
 60 Etris, Audrey             04 Jefferson Pa          13:26.33
 61 Harvey, Sophie-Katherine  05 Walton Youth          13:36.04   41
 62 Miller, Elizabeth         04 Peachtree Ci          13:38.96   42
 63 Gantt, Katie              04 Etowah Youth          13:51.22   43
 64 Patil, Janisha            05 Great Strides B       13:51.76
 65 Martin, Kaydee            04 Carrollton Track A    13:54.06
 66 Craig, Sydney             04 Etowah Youth          13:57.96   44
 67 Ortlund, Avery            05 Dekalb Trail          13:59.19   45
 68 Jackson, Emily            04 Marietta Tra          14:02.12
 69 Mann, Susan               04 Marietta Tra          14:05.27
 70 Ware, Anna Kate           04 Carrollton Track A    14:06.21
 71 Henry, Sarah              05 Jackrabbit T          14:07.45   46
 72 Walter, Alexia            04 Carrollton Track A    14:07.86
 73 Moore, Brighton           05 Lassiter Jun          14:16.27
 74 Shelton, Jaime            04 Jackrabbit T          14:16.68   47
 75 DonJuan, Jessica          04 Unattached            14:19.77
 76 Mcvicker, Brooklyn        05 Marietta Tra          14:25.45
 77 Kitchen, Ella             04 Great Strides A       14:29.93   48
 78 Robinson, Molly           05 Bremen Recre          14:30.30
 79 Henscheid, Kaitlyn        05 Woodstock Track A     14:32.28
 80 Strauss, Naomi            04 Alpha Crush           14:35.39
 81 Vasseur, Morgan           04 Jackrabbit T          14:48.33   49
 82 Hsu, Sara                 05 Great Strides A       14:50.79   50
 83 Spires, Savannah          05 Dekalb Trail          14:57.59
 84 O'Rourke, Molly           05 Junior Wolverines A   14:58.28   51
 85 Leonard, Julia            05 Peachtree Ci          15:05.31   52
 86 McSweeney, Anne           05 Alpha Crush           15:10.76
 87 Mullally, Maddy           05 Dekalb Trail          15:22.01   53
 88 Greiff, Mary Bridget      04 Peachtree Ci          15:32.59   54
 89 Lam, Andrea               05 Junior Wolverines A   15:32.66   55
 90 Jackson, Laney            05 Dekalb Trail          15:38.71   56
 91 Davis, Zhania             04 Jackrabbit T          15:53.89
 92 Cuneo, Mariyah            05 Peachtree Ci          16:01.73
 93 Long, Susan               04 Jackrabbit T          17:20.02
 94 Dale, Anastasia           04 Peachtree Ci          17:41.62   57
 95 Cullen, Erin              05 Peachtree Ci          17:51.95   58
 96 McCleery, Adeline         05 Peachtree Ci          17:56.66   59
 97 Evans, Madison            05 Unattached            18:03.08
 98 Martin, Autumn            05 Carrollton Track A    18:14.25

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women
   1 Walton Youth Track A         46    3    4    6   10   23   26   40   41
      Total Time:    59:02.32
         Average:    11:48.47
   2 Alpha Crush Running A        66    1    8   17   19   21   25   27   29
      Total Time:    59:38.36
         Average:    11:55.68
   3 Jackrabbit Track & Field    112    9   16   24   30   33   46   47   49
      Total Time:  1:02:08.48
         Average:    12:25.70
   4 Etowah Youth Track A        115   12   14   22   32   35   43   44
      Total Time:  1:02:22.12
         Average:    12:28.43
   5 Junior Wolverines A         116   11   18   20   31   36   51   55
      Total Time:  1:02:27.55
         Average:    12:29.51
   6 Dekalb Trailblazers A       133    7   13   15   45   53   56
      Total Time:  1:05:25.55
         Average:    13:05.11
   7 Great Strides A             142    5   28   34   37   38   39   48   50
      Total Time:  1:03:31.88
         Average:    12:42.38
   8 Peachtree City Flash A      207    2   42   52   54   57   58   59
      Total Time:  1:13:15.90
         Average:    14:39.18


Event 6  3k Run CC 11-12 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Trujillo, Nicholas        04 Sequoyah You          10:39.88    1
  2 Gates, Bryson             04 Unattached            10:44.45
  3 Verska, Nate              04 Great Strides A       10:47.09    2
  4 Ingram, Aiden             04 Sequoyah You          10:49.12    3
  5 Mwangi, Vince             04 Etowah Youth          10:49.53    4
  6 Helms, Grant              05 Walton Youth          10:50.30    5
  7 Hoppenfeld, Ryan          04 Alpha Crush           10:55.08    6
  8 Iruku, Makanga            04 Etowah Youth          10:56.06    7
  9 Gough, Christian          04 Unattached            10:58.92
 10 Clotfelter, Noah          05 Carrollton Track A    11:01.76    8
 11 Squires, Hayden           04 Jackrabbit T          11:06.75    9
 12 Horn-Morawa, Luca         04 Unattached            11:15.51
 13 McConnell, Evan           04 Peachtree Ci          11:16.40   10
 14 Spada, Brayden            04 Great Strides A       11:17.64   11
 15 Tutt, Cameron             05 Unattached            11:19.10
 16 Jennings, Will            04 Carrollton Track A    11:21.18   12
 17 Reiner, Austin            04 Dekalb Trail          11:24.39   13
 18 Labasi, Jacob             04 Sequoyah You          11:28.33   14
 19 Hartsog, Andrew           04 Jackrabbit T          11:28.83   15
 20 Heffelfinger, Ryan        05 Peachtree Ci          11:30.16   16
 21 Hankins, Jackson          05 Jackrabbit T          11:34.88   17
 22 Maynard, Brendan          04 Junior Wolverines A   11:36.08
 23 Leahy, Evan               04 Dekalb Trail          11:37.69   18
 24 Bergey, Ben               04 Great Strides A       11:38.71   19
 25 Ball, Riley               04 Creekview Yo          11:39.68
 26 Cockrell, Brennen         04 Lassiter Jun          11:41.03
 27 O'Neal, Shane             05 Great Strides A       11:42.19   20
 28 Rader, Austin             04 Carrollton Track A    11:42.32   21
 29 Schroeder, Matthew        04 Jefferson Pa          11:43.94
 30 Kernan, Michael           04 Alpha Crush           11:45.97   22
 31 Graham, Conner            04 Sequoyah You          11:48.27   23
 32 Ellingson, Ry             05 Unattached            11:51.67
 33 Sertl, Graham             05 Walton Youth          11:55.96   24
 34 Zorko, Adam               05 Great Strides A       11:57.03   25
 35 Lee, Garrison             05 Jefferson Pa          11:58.52
 36 Middlebrooks, Austin      05 Alpha Crush           12:03.55   26
 37 Cole, Timothy             05 Alpha Crush           12:07.90   27
 38 Vinson, Ian               05 Great Strides A       12:08.20   28
 39 Fortenberry, Jared        04 Marietta Tra          12:14.41   29
 40 Mosgovoy, David           05 Marietta Tra          12:15.47   30
 41 Mata, Daniel              05 Walton Youth          12:15.94   31
 42 Eye, Seth                 05 Etowah Youth          12:17.56   32
 43 Blaich, Daniel            04 Dekalb Trail          12:21.36   33
 44 Barnes, William           04 Marietta Tra          12:22.61   34
 45 Daniels, Tyler            05 Etowah Youth          12:24.50   35
 46 Becker, Weston            04 Dekalb Trail          12:26.62   36
 47 Elder, Will               05 Dekalb Trail          12:29.36   37
 48 Freeman, Brock            04 Sequoyah You          12:30.98   38
 49 Gillam, Pearson           05 Alpha Crush           12:32.84   39
 50 Wargo, Owen               04 Great Strides A       12:35.20   40
 51 Aristizabal, Dylan        05 Jackrabbit T          12:41.40   41
 52 Minter, David             05 Unattached            12:43.69
 53 Webb, Grant               05 Dekalb Trail          12:44.81   42
 54 Giraldo, Nicolas          04 Marietta Tra          12:45.66   43
 55 Ellsworth, Kyle           04 Unattached            12:47.66
 56 Surio, Brendan            04 Great Strides B       12:51.92   44
 57 Bielamowicz, Henry        05 Dekalb Trail          12:52.60   45
 58 Phillips, Owen            04 Alpha Crush           12:55.21   46
 59 Nicholason, Colin         04 Great Strides B       12:56.76   47
 60 Hollingsworth, Drayven    04 Etowah Youth          12:57.42   48
 61 Ade, Walker               05 Etowah Youth          12:58.77   49
 62 Rosko, Brett              04 Sequoyah You          13:01.30   50
 63 Wilson, Daniel            04 Lassiter Jun          13:02.45
 64 DeCarlo, Michael          05 Alpha Crush           13:03.29   51
 65 Gerstle, Martin           05 Dekalb Trail          13:04.63
 66 Potluri, Pranav           05 Great Strides B       13:07.51   52
 67 Cunningham, Tyler         04 Junior Wolverines A   13:08.05
 68 Skinner, Joseph           05 Peachtree Ci          13:11.64   53
 69 McDonald, Hudson          04 Elite Striders A      13:14.89
 70 Quirk, David              05 Walton Youth          13:18.50   54
 71 Pickerel, Connor          04 Alpha Crush           13:22.70   55
 72 Heller, Howie             05 Dekalb Trail          13:26.80   56
 73 Shaw, Cooper              05 Marietta Tra          13:27.87
 74 Kendall, Nikolas          04 Sequoyah You          13:29.53   57
 75 Cliett, Luke              05 Arrowhead Racing A    13:29.79
 76 Smith, Vernon             05 Peachtree Ci          13:31.67   58
 77 Lipton, Andrew            04 Peachtree Ci          13:33.11   59
 78 Flaks, Eden               04 Great Strides A       13:35.74   60
 79 Cook, Drew                04 Marietta Tra          13:38.42   61
 80 Warren, Patrick           04 Walton Youth          13:42.34   62
 81 Quirk, Paul               04 Walton Youth          13:50.48   63
 82 Zimmer, Colin             04 Lassiter Jun          13:53.66
 83 Watson, Dillon            04 Woodstock Track A     13:55.63
 84 Niederjohn, Max           05 Walton Youth          13:56.11
 85 Brunner, Josh             04 Alpha Crush           13:59.26
 86 Westrick, Mark            05 Unattached            14:07.59
 87 Arendt, Jason             04 Dekalb Trail          14:11.46
 88 Spreha, Samuel            04 Peachtree Ci          14:26.07   64
 89 Nicholason, William       05 Great Strides B       14:31.14   65
 90 Terlisner, Jack           04 Dekalb Trail          14:32.67
 91 Evans, Darren             05 Carrollton Track A    14:34.99   66
 92 Gay, Ethan                05 Carrollton Track A    14:35.52   67
 93 Pareek, Arnav             05 Great Strides B       14:37.92   68
 94 Kirsch, Miles             04 Dekalb Trail          14:43.36
 95 Turner, Brayden           05 Etowah Youth          14:44.13   69
 96 Taylor, Nikola            05 Peachtree Ci          14:44.95   70
 97 Moore, Zachary            04 Peachtree Ci          14:57.29   71
 98 Rhue, Grayson             04 Alpha Crush           15:07.96
 99 Grau, Brenden             05 Marietta Tra          15:14.94
100 Wellons, Kody             04 Peachtree Ci          15:15.54   72
101 Wilson, Cambell           05 Elite Striders A      15:30.55
102 Harsh, Camden             04 Jackrabbit T          15:33.62   73
103 Foster, Noah              04 Carrollton Track A    15:33.69   74
104 Bridgers, Connor          05 Walton Youth          15:37.67   75
105 Tyler, Caleb              04 Alpha Crush           15:44.19
106 Wells, Samuel             05 Junior Wolverines A   15:45.06
107 Rawlings, Jonathan        04 Woodstock Track A     15:50.29
108 Dobso, Kyle               04 Peachtree Ci          16:11.80   76
109 Kelly, Jackson            05 Walton Youth          16:20.26
110 Cross, Thomas             05 Alpha Crush           16:21.50
111 Singh, Harman             04 Jackrabbit T          16:24.06   77
112 Winfrey, Nicholas         04 Walton Youth          16:26.80
113 Grigenas, Jonas           05 Marietta Tra          16:27.08
114 Hockman, Christian        05 Etowah Youth          16:47.99

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men
   1 Great Strides A              77    2   11   19   20   25   28   40   60
      Total Time:    57:22.66
         Average:    11:28.54
   2 Sequoyah Youth Track A       79    1    3   14   23   38   50   57
      Total Time:    57:16.58
         Average:    11:27.32
   3 Alpha Crush Running A       120    6   22   26   27   39   46   51   55
      Total Time:    59:25.34
         Average:    11:53.07
   4 Etowah Youth Track A        126    4    7   32   35   48   49   69
      Total Time:    59:25.07
         Average:    11:53.02
   5 Dekalb Trailblazers A       137   13   18   33   36   37   42   45   56
      Total Time:  1:00:19.42
         Average:    12:03.89
   6 Jackrabbit Track & Field    155    9   15   17   41   73   77
      Total Time:  1:02:25.48
         Average:    12:29.10
   7 Carrollton Track A          174    8   12   21   66   67   74
      Total Time:  1:03:15.77
         Average:    12:39.16
   8 Walton Youth Track A        176    5   24   31   54   62   63   75
      Total Time:  1:02:03.04
         Average:    12:24.61
   9 Peachtree City Flash A      196   10   16   53   58   59
      Total Time:  1:03:02.98
         Average:    12:36.60
  10 Marietta Track Club A       197   29   30   34   43   61
      Total Time:  1:03:16.57
         Average:    12:39.32
  11 Great Strides B             276   44   47   52   65   68
      Total Time:  1:08:05.25
         Average:    13:37.05
  12 Peachtree City Flash B      353   64   70   71   72   76
      Total Time:  1:15:35.65
         Average:    15:07.13


Event 7  4k Run CC 13-14 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Gates, Makena             02 Unattached            14:25.44
  2 Patterson, Caroline       02 Great Strides A       15:03.60    1
  3 McLean, Katelyn           02 Alpha Crush           15:24.07    2
  4 Saddler, Reese            02 Jackrabbit T          15:30.88    3
  5 Miniutti, Hannah          02 Alpha Crush           15:38.74    4
  6 Rydinsky, Hattie          03 Marietta Tra          15:51.04
  7 Raeside, Emily            02 Great Strides A       15:58.80    5
  8 Walter, Jordan            03 Alpha Crush           16:00.50    6
  9 Lewis, Lauren             03 Quicksilver           16:06.03
 10 Lance, Meg                03 Etowah Youth          16:08.35    7
 11 O'Connor, Emma            02 Great Strides A       16:08.57    8
 12 Ellis, Ariel              03 Alpha Crush           16:11.68    9
 13 Love, Jewellee            03 East Jackson A        16:13.72
 14 Bradshaw, Riley           02 Jackrabbit T          16:21.60   10
 15 Del Bosque, Julia         02 Unattached            16:33.43
 16 Del Bosque, Camila        02 Unattached            16:34.31
 17 Chapman, Emily            03 Great Strides A       16:35.47   11
 18 Calbert, Makenna          03 Etowah Youth          16:37.20   12
 19 Bell, Ryleigh             02 Unattached            16:50.37
 20 Filipek, Isabel           02 Alpha Crush           16:50.38   13
 21 Muse, Kami                02 Junior Wolverines A   16:54.76   14
 22 Sexton, Rachel            02 Junior Wolverines A   16:56.36   15
 23 Maynard, Courtney         02 Junior Wolverines A   16:59.57   16
 24 Wainer, Sierra            02 Lanier Running A      17:03.22
 25 Murray, Rachel            03 Junior Wolverines A   17:07.45   17
 26 Martinez, Dana            03 Unattached            17:08.33
 27 Woods, Elizabeth          02 Unattached            17:08.52
 28 Yerbabuena, Ana           03 Unattached            17:09.44
 29 Lippers, Erin             03 Etowah Youth          17:11.40   18
 30 Simon, Shani              03 Sapphire - R          17:12.07
 31 Lyles, Caroline           01 Unattached            17:16.25
 32 Rogers, Susanna           03 Sequoyah You          17:25.49
 33 Rains, Mary               02 Alpha Crush           17:28.51   19
 34 Spinks, Mckinsey          03 Unattached            17:28.74
 35 Martinez, Jade            03 Unattached            17:31.43
 36 Owens, Maddie             03 Marietta Tra          17:33.11
 37 Dudley, Mikayla           02 Jackrabbit T          17:36.58   20
 38 DeLuca, Virginia          02 Junior Wolverines A   17:39.88   21
 39 Wells, Reagan             03 Junior Wolverines A   17:50.40   22
 40 Alsup, Paris              03 Peachtree Ci          17:50.50   23
 41 Heisman, Hannah           02 Etowah Youth          17:51.45   24
 42 Rhyne, Lexie              03 Jackrabbit T          17:52.07   25
 43 Castillo, Isabela         02 Sequoyah You          17:54.99
 44 Johnson, Alesia           03 Sequoyah You          18:01.88
 45 Trask, Malia              02 Lassiter Jun          18:20.13   26
 46 Calbert, Natalie          03 Etowah Youth          18:21.48   27
 47 Orta, Eliana              03 Jackrabbit T          18:25.88   28
 48 Crumbley, Damire          03 Elite Striders A      18:34.60
 49 Lodde, Elise              03 Lassiter Jun          18:51.83   29
 50 Young, Joslyn             02 Quicksilver           18:54.43
 51 Lowe, Madison             02 Unattached            18:57.90
 52 Parker, Emily             03 Jefferson Pa          19:05.80
 53 Haley, Julia              03 Alpha Crush           19:11.51   30
 54 Messick, Sarah Pruitt     03 Dekalb Trail          19:14.25
 55 Bucio, Jaque              03 Unattached            19:17.07
 56 Olvin, Veronica           03 Etowah Youth          19:21.95   31
 57 Bragg, Amy                02 Peachtree Ci          19:26.63   32
 58 Kilgore, Sarah            02 Peachtree Ci          19:40.02   33
 59 Eltz, Alison              03 Sequoyah You          19:48.09
 60 Jung, Katie               03 Lassiter Jun          19:50.35   34
 61 Nolen, Madeline           02 Peachtree Ci          20:09.75   35
 62 Hooker, Anna              03 Etowah Youth          20:19.25   36
 63 Flynn, Emma               03 Alpha Crush           20:20.96
 64 Fox, KayLea               02 Peachtree Ci          20:25.02   37
 65 Massie, Mia               03 Great Strides A       20:44.74   38
 66 Minton, Audrey            03 Alpha Crush           21:00.01   39
 67 Farmer, Andrea            02 Lanier Running A      21:03.13
 68 Hayes, Jasmine            03 Jackrabbit T          21:09.97   40
 69 Ghent, Grace              03 Alpha Crush           21:25.48
 70 Salmon, Braydn            03 Lassiter Jun          21:56.40   41
 71 Rupnow, Kaley             02 Arrowhead Racing A    22:07.32
 72 Langley, Marissa          03 Woodstock Track A     24:12.59
 73 Cramer, Nicole            03 Lassiter Jun          24:45.60   42

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women
   1 Alpha Crush Running A        34    2    4    6    9   13   19   30   39
      Total Time:  1:20:05.37
         Average:    16:01.08
   2 Great Strides A              63    1    5    8   11   38
      Total Time:  1:24:31.18
         Average:    16:54.24
   3 Junior Wolverines A          83   14   15   16   17   21   22
      Total Time:  1:25:38.02
         Average:    17:07.61
   4 Jackrabbit Track & Field     86    3   10   20   25   28   40
      Total Time:  1:25:47.01
         Average:    17:09.41
   5 Etowah Youth Track A         88    7   12   18   24   27   31   36
      Total Time:  1:26:09.88
         Average:    17:13.98
   6 Peachtree City Flash A      160   23   32   33   35   37
      Total Time:  1:37:31.92
         Average:    19:30.39
   7 Lassiter Junior Cross Cou   172   26   29   34   41   42
      Total Time:  1:43:44.31
         Average:    20:44.87


Event 8  Boys 4k Run CC 13-14 Division
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Patterson, Michael        02 Great Strides A       13:12.09    1
  2 Truitt, Zackary           02 Unattached            13:21.33
  3 DeChamplain, David        02 Unattached            13:22.75
  4 Jones, Andrew             02 Lanier Running A      13:28.71    2
  5 Shelton, Sullivan         03 Marietta Tra          13:29.81    3
  6 Marshall, Hayden          02 Alpha Crush           13:46.22    4
  7 Ellingson, Tait           02 Unattached            13:55.47
  8 Kilgore, Collin           02 Lanier Running A      13:59.09    5
  9 Selph, Ethan              02 Unattached            14:14.18
 10 White, Seth               03 Great Strides A       14:20.65    6
 11 Chapman, Colin            03 Great Strides A       14:20.78    7
 12 Nicholason, Adam          02 Great Strides A       14:21.25    8
 13 Hoppenfeld, Eli           03 Alpha Crush           14:22.07    9
 14 Martin, Mark              02 Great Strides A       14:22.72   10
 15 Jackson, Kameron          02 Quicksilver           14:25.19
 16 Brown, Matthew            02 Hart Beat A           14:25.23
 17 Pelland, Luke             03 Alpha Crush           14:28.15   11
 18 Bekele, Lucas             03 Alpha Crush           14:29.48   12
 19 Bocko, Cooper             02 Great Strides A       14:31.46   13
 20 Russell, Gram             03 Alpha Crush           14:33.42   14
 21 Shade, Jack               03 Lassiter Jun          14:35.22   15
 22 McCauley, Elijah          02 Unattached            14:42.97
 23 Bonner, Andrew            02 Unattached            14:45.25
 24 Watson, Cameron           02 Unattached            14:48.96
 25 Marshall, Donangelo       03 Lanier Running A      14:49.57   16
 26 Robinson, Lance           02 Lanier Running A      14:49.64   17
 27 Foreman, David            02 Unattached            14:51.93
 28 Steele, Daniel            02 Lassiter Jun          14:53.13   18
 29 Hammond, Dorsey           02 Quicksilver           14:53.22
 30 McAbee, Leland            03 Etowah Youth          14:53.45
 31 Mazurek III, Roger        03 Jackrabbit T          15:00.00
 32 Brodmyer, Devon           02 Lassiter Jun          15:05.73   19
 33 Wood, Jordan              02 Lanier Running A      15:06.21   20
 34 Smith, Jacob              02 Arrowhead Racing A    15:06.56
 35 Burns, Dylan              03 Alpha Crush           15:06.89   21
 36 Battle, Taylor            03 Quicksilver           15:11.69
 37 Perrott, Sam              03 Lanier Running A      15:13.41   22
 38 Radu, Rodrigo             03 Woodstock Track A     15:14.29   23
 39 Donovan, Lyle             03 Alpha Crush           15:15.35   24
 40 Skipper, Jonah            02 Great Strides B       15:15.70   25
 41 Moore, Zeller             03 Lassiter Jun          15:15.97   26
 42 Carmichael, Austin        02 Peachtree Ci          15:18.62   27
 43 Goodwin, Phillip          02 Unattached            15:21.90
 44 Moonan, Billy             02 Alpha Crush           15:22.81   28
 45 Pittman, Brady            03 Lanier Running A      15:27.17   29
 46 Tate, Matthew             03 Walton Youth          15:27.75
 47 Rodriguez, Ryan           03 Lassiter Jun          15:29.56   30
 48 Koehler, Elias            02 Great Strides B       15:29.94   31
 49 Kennedy, Samuel           02 Unattached            15:34.24
 50 Brush, Brett              03 Jefferson Pa          15:34.68
 51 Blair, Luke               02 Great Strides A       15:36.21   32
 52 Purvis, Elliot            02 Lanier Running A      15:36.56   33
 53 Trujillo, Alexander       03 Sequoyah You          15:37.21   34
 54 McClelland, Colin         03 Great Strides B       15:37.36   35
 55 Lesser, Henry             03 Great Strides B       15:38.02   36
 56 Tavani, Robert            02 Alpha Crush           15:45.30   37
 57 Haskett, David            03 Woodstock Track A     15:50.31   38
 58 Payne, Zach               03 Great Strides A       15:52.91   39
 59 Cliett, Jack              02 Arrowhead Racing A    15:53.09
 60 Ely, Logan                03 Alpha Crush           15:53.22   40
 61 Tarpley, Alexander        02 Peachtree Ci          15:54.32   41
 62 Doty, Tyler               02 Junior Wolverines A   15:59.87   42
 63 Castillo, Enrique         03 Etowah Youth          16:02.80
 64 Loveland, James           02 Junior Wolverines A   16:03.06   43
 65 Bell, Trent               03 Junior Wolverines A   16:04.50   44
 66 O'Neal, George            03 Great Strides B       16:05.57   45
 67 Harrington, Andrew        03 Junior Wolverines A   16:06.76   46
 68 Kendall, Alex             02 Sequoyah You          16:07.05   47
 69 Rock, Tyler               03 Peachtree Ci          16:14.67   48
 70 Sells, Marcellus          02 Lightning Sp          16:18.64
 71 Holt, Garrett             02 Great Strides B       16:21.49   49
 72 Land, William             03 Great Strides B       16:21.88   50
 73 Sertl, Brandon            03 Walton Youth          16:22.82
 74 Chernow, Max              03 Dekalb Trail          16:27.35
 75 Sierzant, Ian             02 Jackrabbit T          16:28.17
 76 Cuneo, Josiah             02 Peachtree Ci          16:31.30   51
 77 Ead, Joey                 03 Alpha Crush           16:32.67   52
 78 Parks, Sean               03 Sequoyah You          16:39.87   53
 79 May, James                03 Marietta Tra          16:43.17   54
 80 Ray, Logan                03 Arrowhead Racing A    16:48.91
 81 Stuler, Andrew            02 Junior Wolverines A   16:49.63   55
 82 Mayfield, John            03 Marietta Tra          16:52.79   56
 83 Potluri, Eeshwar          02 Great Strides B       16:56.89   57
 84 Wiklund, Alex             03 Alpha Crush           17:05.26   58
 85 Tomeny, Collin            03 Sequoyah You          17:09.09   59
 86 Tucker, Collin            03 Sequoyah You          17:10.97   60
 87 Pruett, Tyler             02 Peachtree Ci          17:25.18   61
 88 Lengefeld, Garrett        03 Alpha Crush           17:36.46   62
 89 Loyola, Mark              02 Woodstock Track A     17:36.81   63
 90 Keith, Nathan             02 Lassiter Jun          17:42.06   64
 91 Brock, Mason              03 Lassiter Jun          17:45.09   65
 92 Owens, Andrew             03 Marietta Tra          17:54.38   66
 93 Zorko, Jacob              03 Great Strides C       17:59.31
 94 Moore, Matthew            03 Arrowhead Racing A    18:04.92
 95 Mills, Jackson            02 Peachtree Ci          18:07.68   67
 96 Critser, Chase            03 Alpha Crush           18:25.08   68
 97 Tolve, Brenden            03 Woodstock Track A     18:28.98   69
 98 Watson, Joshua            03 Junior Wolverines A   18:37.43   70
 99 Ash, Finn                 03 Alpha Crush           18:38.34   71
100 Daigle, Justin            03 Marietta Tra          18:42.11   72
101 Kulbick, Bobby            03 Great Strides C       18:44.33
102 Evans, Nick               03 Woodstock Track A     18:52.67   73
103 Spurlin, Will             03 Sequoyah You          19:02.21   74
104 Carroll, Nolan            03 Lassiter Jun          19:04.68   75
105 Post, Joseph              03 Peachtree Ci          19:42.48   76
106 Schaefer, John            03 Jefferson Pa          20:27.51
107 Churchill, Andrew         02 Unattached            20:47.15
108 Martinez, Pablo           03 Jackrabbit T          20:47.69
109 Edens, Samuel             03 Walton Youth          21:24.13
110 Potluri, Aditya           03 Great Strides C       21:24.20
111 Eiserloh, Ethan           02 Elite Striders A      21:49.80
112 Dahlhauser, Jacob         02 Woodstock Track A     23:13.85   77
113 Harrell, Caleb            03 Jackrabbit T          23:26.98
114 Evans, Christopher        02 Woodstock Track A     26:51.27   78

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men
   1 Great Strides A              32    1    6    7    8   10   13   32   39
      Total Time:  1:10:37.49
         Average:    14:07.50
   2 Alpha Crush Running A        50    4    9   11   12   14   21   24   37
      Total Time:  1:11:39.34
         Average:    14:19.87
   3 Lanier Running A             60    2    5   16   17   20   22   29   33
      Total Time:  1:12:13.22
         Average:    14:26.65
   4 Lassiter Junior Cross Cou   108   15   18   19   26   30   64   65   75
      Total Time:  1:15:19.61
         Average:    15:03.93
   5 Great Strides B             172   25   31   35   36   45   49   50   57
      Total Time:  1:18:06.59
         Average:    15:37.32
   6 Peachtree City Flash A      228   27   41   48   51   61   67   76
      Total Time:  1:21:24.09
         Average:    16:16.82
   7 Junior Wolverines A         230   42   43   44   46   55   70
      Total Time:  1:21:03.82
         Average:    16:12.77
   8 Alpha Crush Running B       240   28   40   52   58   62   68   71
      Total Time:  1:22:30.42
         Average:    16:30.09
   9 Marietta Track Club A       251    3   54   56   66   72
      Total Time:  1:23:42.26
         Average:    16:44.46
  10 Sequoyah Youth Track A      253   34   47   53   59   60   74
      Total Time:  1:22:44.19
         Average:    16:32.84
  11 Woodstock Track A           266   23   38   63   69   73   77   78
      Total Time:  1:26:03.06
         Average:    17:12.62


Event 11  Girls 17-18 5000 Meter Run Individual
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 17-18
  1 Plummer, Erika            99 Lanier Running A      18:58.67    1
  2 Bash, Natalie             00 Unattached            19:28.72
  3 de Castro, Aleesa         01 Great Strides A       19:37.25    2
  4 Hoolahan, Shannon         00 Lanier Running A      19:56.10    3
  5 Spinks, Cheyenne          01 Unattached            20:25.80
  6 Evans, Baylee             01 Unattached            20:41.75
  7 Konitshek, Caprice        01 Unattached            20:42.90
  8 Bocko, Elizabeth          00 Great Strides A       21:01.89    4
  9 Bohanan, Mattie           98 Lanier Running A      21:32.17    5
 10 Waters, Hennebry          99 Lanier Running A      21:45.04    6
 11 Slavik, Sarah             99 Lanier Running A      21:54.32    7
 12 Funk, Ansleigh            01 Great Strides A       22:02.28    8
 13 White, Theresa            00 Great Strides A       22:04.26    9
 14 Slocumb, Nichole          99 Unattached            22:09.17
 15 Woolridge, Anna           99 Jackrabbit T          22:17.58
 16 Evans, Morgan             98 Unattached            22:23.83
 17 Konitshek, Aurora         99 Unattached            22:32.84
 18 Gleason, Audrey           99 Unattached            22:45.89
 19 Bash, Annabelle           98 Unattached            23:16.87
 20 Blair, Tatyana            99 Great Strides A       23:55.75   10
 21 McAbee, Kay               01 Etowah Youth          24:20.59
 22 Dezwart, Kimberly         99 Jackrabbit T          24:33.72
 23 Heaner, Madeline          98 Unattached            26:11.09

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women 17-18
   1 Lanier Running A             22    1    3    5    6    7
      Total Time:  1:44:06.30
         Average:    20:49.26
   2 Great Strides A              33    2    4    8    9   10
      Total Time:  1:48:41.43
         Average:    21:44.29


Event 12  Boys 17-18 5000 Meter Run Individual 15-18 Division
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 17-18
  1 Crow, Devan               00 Lanier Running B      16:08.75    1
  2 Cantrell, Zac             99 Creekview Yo          16:09.60
  3 Johnston III, Thomas      99 Lanier Running A      16:10.64    2
  4 Burt, Brandon             00 Great Strides A       16:10.97    3
  5 Higinbotham, John         01 Unattached            16:27.60
  6 Hargrove, Ethan           98 Lanier Running A      16:30.33    4
  7 Patterson, Matthew        98 Great Strides A       16:35.20    5
  8 Martinez, Jessie          00 Unattached            16:40.86
  9 Chaisson, Ethridge        98 East Jackson A        16:59.27
 10 Lyon, Nicholas            00 Junior Wolverines A   17:00.00    6
 11 Ericson, Jeremiah         00 Junior Wolverines A   17:03.94    7
 12 Amaya, Edwin              01 Lanier Running B      17:07.45    8
 13 Martin, Ivan              98 Lanier Running A      17:09.49    9
 14 Verdirame, Anthony        00 Junior Wolverines A   17:16.93   10
 15 Pelland, Brian            01 Alpha Crush           17:22.27
 16 Robinson, Carter          00 Lanier Running B      17:28.51   11
 17 Patterson, Joshua         99 Great Strides A       17:29.04   12
 18 Grindy, Marc              99 Lanier Running A      17:29.85   13
 19 Kilgore, Cole             00 Lanier Running B      17:31.59   14
 20 Jackson, Kermit           99 Quicksilver           17:34.36
 21 Bower, Brennan            01 Great Strides A       17:42.45   15
 22 Wainer, Devon             00 Lanier Running C      17:44.16   16
 23 Fahy, John                01 Unattached            17:47.16
 24 Strong, Sobe              00 East Jackson A        17:49.47
 25 Beam, Joshua              01 Carrollton Track A    17:54.90
 26 Lewis, Chris              98 Lanier Running A      17:57.78   17
 27 Rangaswamy, Surya         01 Great Strides A       18:00.50   18
 28 White, Nicholas           01 Great Strides B       18:01.73   19
 29 Sebba, Gregor             99 Lanier Running A      18:01.95   20
 30 Kraus, Kyle               99 Unattached            18:04.74
 31 Brennan, Dylan            01 Great Strides B       18:06.62   21
 32 Hawn, Matthew             01 Lanier Running B      18:07.96   22
 33 Fontova, Nicolas          01 Unattached            18:09.04
 34 DeChamplain, Samuel       00 Unattached            18:12.10
 35 Campbell, Nasir           99 Quicksilver           18:13.26
 36 Green, Lindsey            98 Lanier Running A      18:24.25   23
 37 Carver, Marcus            99 Quicksilver           18:24.77
 38 Rouse, Logan              01 Junior Wolverines A   18:25.77   24
 39 DeWitt IV, Charles        01 Unattached            18:32.07
 40 Vaughn, Ryan              01 Great Strides B       18:39.77   25
 41 Maynard, Justin           01 Junior Wolverines A   18:41.33   26
 42 Turley, Jerry             00 Unattached            18:42.74
 43 Miller, Shaun             00 Unattached            18:44.28
 44 Petherbridge, Colin       00 Great Strides A       18:46.85   27
 45 Freeman, David            00 Unattached            18:51.26
 46 Brown, David              01 Unattached            18:54.61
 47 Baird, Brice              99 Alpha Crush           18:56.00
 48 Fangmann, Alexander       00 Unattached            19:12.63
 49 Norrie, Gabe              01 Great Strides B       19:12.90   28
 50 Spencer, Matthew          01 Unattached            19:19.62
 51 Bedell, William           00 Walton Youth          19:22.54
 52 Lewis, Daniel             00 Lanier Running C      19:46.67   29
 53 Shadoff, Evan             01 Great Strides B       19:50.28   30
 54 Farmer, Davis             00 Lanier Running C      19:53.77   31
 55 Eskew, David              01 Lanier Running C      19:55.01   32
 56 Hennessey, Ethan          00 Unattached            19:59.02
 57 Alexander, Sean           01 Arrowhead Racing A    20:12.62
 58 Perkins, Adam             01 Great Strides B       20:15.84   33
 59 Trowell, Grant            99 Unattached            20:27.90
 60 Watson, Connor            00 Unattached            20:36.29
 61 Eades, David              99 Lanier Running A      21:33.72   34
 62 Lazenby, Jackson          01 Lanier Running C      21:48.13   35
 63 Mata, Alejandro           01 Walton Youth          22:19.81
 64 Lam, Alan                 01 Junior Wolverines A   22:58.71   36
 65 Gossett, John             00 Junior Wolverines A   25:29.67   37
 66 Butler, Xavier            01 Dekalb Trail          25:56.71
 67 Scott, Jose               00 Peachtree Ci          25:59.78

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men 17-18
   1 Lanier Running A             45    2    4    9   13   17   20   23   34
      Total Time:  1:25:18.09
         Average:    17:03.62
   2 Great Strides A              53    3    5   12   15   18   27
      Total Time:  1:25:58.16
         Average:    17:11.64
   3 Lanier Running B             56    1    8   11   14   22
      Total Time:  1:26:24.26
         Average:    17:16.86
   4 Junior Wolverines A          73    6    7   10   24   26   36   37
      Total Time:  1:28:27.97
         Average:    17:41.60
   5 Great Strides B             123   19   21   25   28   30   33
      Total Time:  1:33:51.30
         Average:    18:46.26
   6 Lanier Running C            143   16   29   31   32   35
      Total Time:  1:39:07.74
         Average:    19:49.55